İŞGAL Güçlerinden Filistinli 14 ÇİFTÇİYE Gözaltı

İŞGAL Güçlerinden Filistinli 14 ÇİFTÇİYE Gözaltı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre işgal güçleri Filistinli çiftçileri Yahudi yerleşimi için el kon
Ana Sayfa Filistin, Hamas 25 Ekim 2017

SİNVAR: Filistin’de Bölünmüşlüğü KESİNLİKLE BİTİRECEĞİZ!

Hamas'ın Gazze'deki lideri Yahya Es-Sinvar, Filistin halkının hâlâ ulusal özgürlük mücadelesi aşamasında bulunduğunu ve silah bırakmasının mümkün olmadığını söyledi.

Yahya Es-Sinvar, vatanın kazanması için gerekirse hareket olarak kaybetmeye hazır olduklarını ifade etti.

Gazze’de işçi örgütleri temsilcileriyle bir araya gelen Es-Sinvar, bölünmüşlük halinin devam etmesine kesinlikle izin vermeyeceklerini bildirerek, bölünmüşlük halinin devamının milli kurtuluş projesi için tehlike teşkil ettiğini belirtti.

GÖZAT  HAMAS'ın Çağrısıyla GAZZE'de Kudüs Eylemi

“Birçok kişi bizi yenilmiş olarak gösteriyor. Fakat biz olaya öyle bakmıyoruz. Vatan kazanacaksa yenilmeye hazırız” diyen Es-Sinvar, bölünmüşlük halinin bir tarafı olmak istemedikleri için uzlaşıya gittiklerini söyledi.

Hamas’ın uzlaşı konusunda ciddi olduğunu kaydeden Es-Sinvar, “Bölünmüşlük halinin devam etmesine izin vermeyeceğiz. Tek taraflı da olsa bölünmüşlük halini sona erdireceğiz” dedi.

GÖZAT  HAMAS: Tehditlere Boyun Eğmeyiz

Hamas lideri, kendilerindeki ciddiyetin yüzde 20’sinin Fetih’te olması halinde uzlaşının sağlanacağına işaret ederek, uzlaşı görüşmeleri sırasında Fetih’te bundan daha çoğunu gördüklerini belirtti.

Es-Sinvar, işgal rejiminin uzlaşıyı engelleme çabalarının kabul edilemez olduğunu söyledi ve işgal rejimini kesinlikle tanımayacaklarını açıkladı.

Scroll Up