Home / Filistin / SİNVAR: Filistin’de Bölünmüşlüğü KESİNLİKLE BİTİRECEĞİZ!
SINVAR- Filistin'de Bolunmuslugu KESINLIKLE BITIRECEGIZ!

SİNVAR: Filistin’de Bölünmüşlüğü KESİNLİKLE BİTİRECEĞİZ!

Hamas'ın Gazze'deki lideri Yahya Es-Sinvar, Filistin halkının hâlâ ulusal özgürlük mücadelesi aşamasında bulunduğunu ve silah bırakmasının mümkün olmadığını söyledi.

Yahya Es-Sinvar, vatanın kazanması için gerekirse hareket olarak kaybetmeye hazır olduklarını ifade etti.

Gazze’de işçi örgütleri temsilcileriyle bir araya gelen Es-Sinvar, bölünmüşlük halinin devam etmesine kesinlikle izin vermeyeceklerini bildirerek, bölünmüşlük halinin devamının milli kurtuluş projesi için tehlike teşkil ettiğini belirtti.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Uzlaşı İçin HAMAS Gerekeni Yaptı

“Birçok kişi bizi yenilmiş olarak gösteriyor. Fakat biz olaya öyle bakmıyoruz. Vatan kazanacaksa yenilmeye hazırız” diyen Es-Sinvar, bölünmüşlük halinin bir tarafı olmak istemedikleri için uzlaşıya gittiklerini söyledi.

Hamas’ın uzlaşı konusunda ciddi olduğunu kaydeden Es-Sinvar, “Bölünmüşlük halinin devam etmesine izin vermeyeceğiz. Tek taraflı da olsa bölünmüşlük halini sona erdireceğiz” dedi.

GÖZAT  İsrail Kaynakları: Hamas Yeni Bir FÜZE DENEMESİ YAPTI

Hamas lideri, kendilerindeki ciddiyetin yüzde 20’sinin Fetih’te olması halinde uzlaşının sağlanacağına işaret ederek, uzlaşı görüşmeleri sırasında Fetih’te bundan daha çoğunu gördüklerini belirtti.

Es-Sinvar, işgal rejiminin uzlaşıyı engelleme çabalarının kabul edilemez olduğunu söyledi ve işgal rejimini kesinlikle tanımayacaklarını açıkladı.