SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Beyt Ferik beldesine baskın düzenledi. Filistinl
Ana Sayfa Kudüs 8 Temmuz 2017

Şeyh Hüseyni: KUDÜS İSLAMINDIR!

Kudüs ve Filistin Genel Müftüsü, Mescid-i Aksa İmam ve Hatibi Şeyh Muhammed Hüseyni, işgalci İsrail'in Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı.

Şeyh Hüseyni, yaptığı basın açıklamasında, işgal makamlarının, statükoyu tamamen değiştirerek, yüksek gözlem noktaları oluşturarak Şam Kapısı (Bab Al-Amud) alanında değişiklikler yapma niyetini belirtti.

GÖZAT  İşgalci İsrail Kudüs'te 250 Dönüm Araziyi Gasp Etti

Huseyni, İsrail’in El-Aksa Camii’nin batısındaki Al-Burak Duvarı’nın altına inşa etme ve İslam mezarlığı Yusufiya bölümlerini el koyma planını kınadı, Kudüs’teki en eski İslami mezarlardan biri olan Yusufiye mezarlığında, onlarca bilimadamı ve şehidin olduğunu ve Kudüs çevresinde yeni konutların inşası için teklif verdiklerini belirtti.

Kudüs müftüsü Huseyni, “İsrail, Kudüs’e yönelik BM kararlarına rağmen, yer altı kazıları, yerleşim birimi inşası ve kenti yahudileştirme planı ile Arap ve İslam kimliğini yok etmeyi hedefliyor.” dedi.

GÖZAT  SİYONİSTLER Kudüs'te 1100 İŞGAL KONUTU Daha Yapıyor

Öte yandan Hüseyni, Knesset üyeleri ve İsrail bakanlarının El Mescidi Camii’ni basmasına ve dolaşmasına izin verme kararını kınadı.

Müslümanların kısıtlamalarla karşı karşıya olduğunu vurgulayan Huseyni, işgalci yetkililerin aşırılık yanlılarının Aksa’yı basmasını güvence altına aldığını ve onları korumak için Müslümanların El-Aksa Camii’ne erişimini engelleyerek kapıları gerçek hak sahiplerine kapattığını söyledi.

GÖZAT  İŞGALCİLER Onlarca Dönüm FİLİSTİN Arazisine Daha El Koydu

Huseyni, El-Aksa’nın, işgal makamlarının baskın kampanyasına maruz kaldığını vurgulayarak, “İsrail Uluslararası kanunları ihlal ediyor ve onlara saygı göstermiyor. Filistin’de Arap ve İslami etkilerin tümünü yok etmek ve değiştirmek için sistematik bir plan yapıyorlar.” dedi.

Şeyh Huseyni, Arap ve Müslüman halklarını, liderlerini ve bütün dünyayı, işgalci İsrail ve yerleşimcilerin Filistin halkına, Mescid-i Aksa’ya karşı yaptığı saldırıları durdurmak için müdahale etmeye, El Aksa Camisine ulaşabilen herkesi Aksa’yı yeniden inşa etmeye ve korumaya çağırdı ve bölgedeki nefreti artıran bu saldırıların sonuçlarından da işgal makamlarını sorumlu tuttu.

Scroll Up