Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Büyük Üst Manşet, Filistin Direnişi, Filistin Şehitler 18 Mart 2017

Şehit Basil El-Arac, Kalabalık Bir Törenle Defnedildi

Siyonist işgal rejiminin dün akşam teslim ettiği şehit Basil El-A’rac binlerce Filistinli tarafından dün akşam doğduğu El-Velce köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Beytlahim’in Beyt Cala Hastanesinden şehidin cenazesini alan halkın şehidi önce köyde baba ocağına götürdüğünü, ailesinin ve dostlarının son kez şehidi gördükten sonra şehidin cenaze namazının kılındığını ve daha sonra işgale karşı atılan sloganlar eşliğinde defnedilmek üzere köydeki mezarlığa götürüldüğünü ifade etti.

GÖZAT  FİLİSTİNLİ DEVRİMCİ AKTİVİST Şehit Basil El-Arac KİMDİ?

Eve getirilen şehidi gördükten sonra kardeşi, “İşte tanıdığımız Basil. Kahraman bir direnişçi olarak yaşadı ve istediği gibi de şehit oldu” dedi.

Törende söz alan Filistinli aktivist Ferid El-Atraş, Basil El-A’rac’a karşı cinayet işleyenlerin ve onun şehit olmasına sebep olanların cezalandırılmasını istedi. El-Atraş’ın bu sözleriyle şehidi ve hâlâ zindanda olan arkadaşlarını tutuklayan Filistin Yönetimini kast ettiği belirtildi.

GÖZAT  Hamas: Şehit El-Arac DİRENİŞ BİLİNCİNİN ÖRNEĞİDİR!

Ailesinin talebi üzerine halk cenaze töreninde sadece Filistin bayrakları taşıdı.
İşgal rejimi dün akşama doğru şehidin naaşını teslim etti.

Şehit Basil El-A’rac, 6 Mart Pazartesi günü işgal güçlerinin Ramallah’ta bulunduğu evi kuşatıp ateş açması üzerine girdiği çatışmada şehit olmuştu.

   

Yorumlar

Scroll Up