Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / ŞABAK Başkanı ve YAHUDİ Yerleşimciler Mescidi Aksa’da

ŞABAK Başkanı ve YAHUDİ Yerleşimciler Mescidi Aksa’da

Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar bu sabah işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

49 Yahudi yerleşimcinin küçük gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiğini ve işgal polisinin Mescid-i Aksa’nın kapılarında yoğun güvenlik önlemleri aldığı belirtildi.

GÖZAT  Siyonist Eski Milletvekili ve Ekibinden AKSA BASKINI

Yerel kaynaklar ayrıca işgal rejimi iç istihbarat teşkilatı “Şabak” eski başkanı Ami Ayalon’un 32 Yahudi öğrenciyle birlikte Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ve öğrencilere İsrail için sözde heykelin önemini anlattığını bildirdi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

GÖZAT  YAHUDİLER Yine Mescidi Aksa'ya BASKIN YAPTI

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.