MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

Hamas’ın enformasyon dairesi üyesi Tahir En-Nunu yapığı açıklamada, Hamas’ın başkan yardımcısı Şeyh Salih
Ana Sayfa Dünya Ülkeleri, Siyonist İsrail 22 Ekim 2017

RUSYA Savunma Bakanından İSRAİL’e Ziyaret

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu bu hafta içerisinde işgal altındaki topraklara giderek İsrail Savaş Bakanı Avigdor Liberman ve Başbakan Benyamin Netanyahu ile görüşecek.

Rusya ve Siyonist rejim Suriye’de kendi aralarındaki muhtemel çatışmaları önlemek için düzenli olarak görüşüyorlar. Siyonist İsrail rejimi İran’ın Suriye’deki varlığından duyduğu rahatsızlığı her fırsatta dile getiriyor.

İsrail ayrıca İran’ın Suriye’de kalıcı askeri üsler edinmesinden endişe ediyor. İşgal rejimi ayrıca Rusya ile ABD arasında varılan ateşkes anlaşmasına da kendi güvenliğinden bahsedilmediği için karşı çıkıyor.

GÖZAT  Siyonist Netanyahu'nun 1,5 YILDA 5. RUSYA ZİYARETİ

Sergey Şoygu’nun göreve gelmesinden bu yana işgal altındaki topraklarda İsrailli yetkililerle gerçekleştireceği bu görüşme bu yönüyle bir ilk. Ayrıca uzun zamandır planlanan bu görüşmenin İran ile yapılan nükleer anlaşma konusunda ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı açıklamaların hemen sonrasına rastlaması dikkat çekici bulunuyor.

Liberman’ın bu görüşmeden birkaç gün sonra Washington’da ABD Savunma Bakanı James Mattis ile İran ve bölgesel meseleleri görüşeceği kaydedildi.

Scroll Up