MESCİDİ AKSA’da Yaşananlar KÖTÜ Bir Sürecin Başlangıcı

MESCİDİ AKSA’da Yaşananlar KÖTÜ Bir Sürecin Başlangıcı

Mescidi Aksa’nın kirletilmesini, yıkılmak istenmesini, tecavüze uğramasını, içinde namaz kılan savunmasız
Ana Sayfa Dünya Ülkeleri, Filistinli Esirler 11 Mayıs 2017

PİZZA HUT Özür Diledi: “Derin Pişmanlık Duyuyoruz”

İşgal zindanlarında cezaevi koşullarının iyileştirilmesi talebiyle açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli esirlerle sosyal medya paylaşımında alay eden Pizza Hut firması gelen boykot tehditleri üzerine özür diledi.

Pizza Hut’ın işgal rejimindeki şubesinin, açlık grevindeki Filistinli esirlerden Mervan El-Bergusi’nin gizlice yemek yediği öne sürülen bir fotoğrafını Facebook sayfasında yayınlaması ve bu fotoğrafın altına “El-Bergusi eğer açlık grevini bozacaksan neden pizzayı denemiyorsun” yazması büyük tepki toplamıştı.

GÖZAT  PİZZA HUT Açlık Grevindeki Esirlerle DALGA GEÇTİ

Filistinli aktivistler ve Filistin davasını destekleyenler, Pizza Hut’ın bu paylaşımının 17 Nisan’dan bu yana işgal rejimi zindanlarında açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli esirlere hakaret olduğunu belirtmişti.

Sosyal medya üzerinden başta Ramallah’taki şubesi olmak üzere Pizza Hut’ın tüm dünyada boykot edilmesine yönelik çağrılar üzerine şirket söz konusu paylaşım için özür diledi.

GÖZAT  İsrail'i Boykot Edenler İŞGAL TOPRAKLARINA ALINMIYOR

Şirketin uluslararası Facebook sayfasındaki açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Pizza Hut’ın İsrail şubesi Facebook sayfasındaki paylaşımın neden olduğu hakaret için özür dileriz. Bu tamamen uygunsuz bir paylaşımdır ve markamızın değerlerini yansıtmamaktadır. Söz konusu ülkedeki imtiyaz sahibi bu paylaşımı sayfasından hemen kaldırmış ve şirketimiz bu imtiyaz sahibi ile olan ilişkisini sonlandırmıştır. Bu paylaşımın yol açtığı incitme için derin pişmanlık duyuyoruz.”

   

Yorumlar

Scroll Up