Home / Dünya Ülkeleri / NEWYORK’ta Filistinli TEMİMİ’ye Destek Gösterisi + FOTO

NEWYORK’ta Filistinli TEMİMİ’ye Destek Gösterisi + FOTO

New York'ta Times Medyanı yakınındaki Port Authority otobüs terminalinde toplanan yüzlerce Amerikalı Müslüman, İsrail'in tutuklu yargıladığı "Hanzala Cesaret Ödülü" sahibi Filistinli Ahed et-Temimi'ye destek gösterisi düzenlendi.

New York’un en önemli ulaşım merkezlerinden olan ve her gün binlerce kişinin kullandığı Port Authority otobüs terminali, Temimi’ye destek gösterisine ev sahipliği yaptı.

GÖZAT  Filistinli AHED TEMİMİ'ye 8 Ay Hapis

“Ahed Temimi serbest bırakılsın”, “ABD İsrail’e yardımları kes” ve “Kudüs Filistin’in başkentidir” pankartları taşıyan göstericiler, ABD ve İsrail yönetimleri aleyhine slogan attı.

Diğer dinlere mensup kişilerin ve özellikle Siyonizm karşıtı Yahudi grupların da katıldığı Temimi’ye destek gösterisi, “Temimi’ye özgürlük” ve “Filistin’e özgürlük” sloganları eşliğinde olaysız sona erdi.

GÖZAT  TEMİMİ'yi Çizen İTALYAN Sanatçılar Sınır Dışı

Gösterinin organizatörleri tarafından dağıtılan basın bildirisinde ise İsrail’in Temimi’yi 19 Aralık 2017’den bu yanan hukuksuz biçimde tutuklu yargıladığına vurgu yapıldı ve Temimi’nin ailesinden daha önce İsrail askerleri tarafından vurulan kişilerle ilgili bilgilere yer verildi.

Harekete geçme çağrısı

ABD’de yaşayan duyarlı Müslümanların ve diğer dinlere mensup kişilerin harekete geçmesi için çağrıda bulunulan bildiride, herkesin ilgili yetkililere, İsrail’in Washington Büyükelçiliği ile New York Başkonsolosluğuna ulaşması için eyleme geçmesi gerektiği belirtildi.