Home / Filistin / Filistin İşgal / Siyonist Netanyahu Yeni İŞGAL PROJELERİ Yapıyor
Siyonist Netanyahu Yeni ISGAL PROJELERI Yapiyor

Siyonist Netanyahu Yeni İŞGAL PROJELERİ Yapıyor

Uluslararası tepkilere aldırmayan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu Batı Şeria’ya binlerce yerleşim inşaatı yapacaklarını açıkladı.

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu Batı Şeria’daki Maaleh Adumim yerleşim bölgesini ziyaret etti. Netanyahu bu bölgeye binlerce yeni yerleşim inşaatları yapmak istediğini açıkladı. 37 bin yerleşimcinin yaşadığı bölgeye ayrıca sanayi bölgeleri kuracaklarını kaydetti.

GÖZAT  İşgalin 69. Yılında Filistin Halkının DÖNÜŞ UMUDU CANLI

İsrail rejimi işgal ettiği Filistin topraklarını yerleşim inşaatları ile Yahudileştirmeye çalışıyor. İsrail yönetimi bu konuda uluslararası toplumun uyarılarını görmezden geliyor. 1967 yılında işgal edilen Batı Şeria’da şu anda 2.6 milyon Filistinli ile 400 bin Yahudi yerleşimci yaşıyor.

Uluslararası toplum gelecekte kurulması muhtemel bir Filistin devletinde bu yerleşimlere yer olmadığını belirterek İsrail rejiminin bölgeyi tahliye etmesi gerektiğini söylüyor.

GÖZAT  İsrail Kudüs Mahallelerini YERLEŞİM BİRİMLERİYLE KUŞATIYOR

Netanyahu yeni inşaatların tam olarak nereye yapılacağını belirtmedi ancak E1 olarak bilinen bölgenin genişletileceği düşünülüyor. Filistinlilerin en büyük endişelerinden birisi de bölgenin Yahudileştirilmesi ve hak iddia etmelerinin imkansız hale gelmesi.

Filistin Yönetimi liderlerinden Nebil Şaas Netanyahu’nun bu açıklamalarını barış ve iki devletli çözüm karşıtı olarak nitelendirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − 5 =