LÜBNAN’dan ABD’ye Karşı YAPTIRIM Çağrısı

LÜBNAN’dan ABD’ye Karşı YAPTIRIM Çağrısı

Arap Birliği’nin olağanüstü toplantısında konuşan Lübnan Dışişleri Bakanı Basil, üye ülkelerden Trump'ın
Ana Sayfa Filistin İşgal, Siyonist İsrail 3 Ekim 2017

NETANYAHU Yahudilere Binlerce EV Vaat Etti

İşgal altındaki Doğu Kudüs yakınlarında bulunan "yasa dışı" Ma'ale Adumim Yahudi yerleşim birimini ziyaret eden işgalci İsrail Başbakanı Binyamin Natanyahu, Yahudi yerleşimcilere binlerce yeni ev yapma sözü verdi.

İsrail’deki “Kanal 7” televizyonunun haberine göre Netanyahu, “(Yasa dışı Yahudi yerleşim birimi Ma’ale Adumim’e) Binlerce yeni ev ekleyeceğiz. Ma’ale Adumim, İsrail devletinin bir parçasıdır ve öyle kalmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

GÖZAT  İşgalci İsrail'den 212 Tane Yahudi YERLEŞİM BİRİMİ DAHA

İşgal altındaki Filistin’de bulunan en büyük Yahudi yerleşim birimlerinden biri olan Ma’ale Adumim, Doğu Kudüs’ü Batı Şeria’dan ayıran İsrail’in inşa ettiği Ayrım Duvarının hemen arkasında Batı Şeria tarafında bulunuyor.

İşgal ve Abluka Sürüyor

Doğu Kudüs ve Batı Şeria, 1967’den bu yana İsrail tarafından işgal altında tutuluyor. İnşa ettiği duvarla bu iki yeri birbirinden ayıran İsrail, Batı Şeria’da yaşayan Filistinlilerin Doğu Kudüs’e geçişini engelliyor.

GÖZAT  ABD Heyeti, Kudüs Elçilik Görüşmelerini Sürdürüyor

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te 200 bin, Batı Şeria’da ise 400 bini aşkın Yahudi yerleşimci bulunuyor. Uluslararası hukuka göre, bu bölgelerdeki tüm Yahudi yerleşim birimleri “yasa dışı” kabul ediliyor.

İşgalci İsrail, iki milyona yakın Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi’ni de 2006’dan beri abluka altında tutuyor.

Scroll Up