HAMAS’tan Mahmud Abbas’a KINAMA

HAMAS’tan Mahmud Abbas’a KINAMA

Hamas Hareketi, dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin davasının içinden geçmekte olduğu hassas
Ana Sayfa İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 9 Eylül 2017

NETANYAHU: ARAP Liderlerle Hiç Olmadığı Kadar İyiyiz

Siyonist İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, ülkesi ile bölgedeki Arap devletleri arasındaki ilişkilerin 'benzeri görülmemiş' bir gelişim gösterdiğini açıkladı.

İsrail Başbakanlık Sözcüsü Ofir Gendelman, Dışişleri Bakanlığı’ndaki memurlara hitaben konuşmasında, Başbakan Netanyahu’nun, ‘Arap ülkeleri ile ilişkilerimizde yaşanan gelişme benzeri görülmemiş bir durumda’ dediğini kaydetti.

Gendelman’ın ifadesine göre Netanyahu, ‘Arap ülkeleri ile iş birliğimizin boyutu henüz tespit edilmemiştir, ancak her zamankinden çok daha büyük. Bu büyük değişim Filistinlilere rağmen devam ediyor. Maalesef Filistinliler ise herhangi bir çözüme ulaşmak için hâlâ fikirlerini değiştirmiş değiller’ şeklinde konuştu.

GÖZAT  FİLİSTİN İçin ÜMMET Alimleri Misakı: İSRAİL İle Normalleşmek HARAM!

Netanyahu, geçen aylarda da İsrail ile Arap ülkeleri arasında iş birliği ve gelişen ilişkilerin boyutuna dikkati çekmiş, ancak konuyla ilgili ayrıntı vermemişti.

İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmeleri, İsrail’in, ‘1967 sınırlarını, zorunlu göçe maruz bırakılan Filistinlilerin geri dönüş hakkını ve Yahudi yerleşim birimleri inşasına son vermeyi kabul etmemesi’ nedeniyle Nisan 2014’te durmuştu.

GÖZAT  ARAP Liderlerin İSRAİL İle Gizli GAZZE Gündemi

New York’taki BM Genel Kurulu’ndan önce ziyaret edeceği Latin Amerika’yla ilgili de konuşan Netanyahu, ‘önemli ülkelerin oluşturduğu blokta büyük bir pazar’ tanımını yaptı.

Aynı zamanda İsrail’in dışişleri bakanı olarak da görev yapan Netanyahu, önümüzdeki hafta Latin Amerika ve New York’a ziyarette bulunacak.

GÖZAT  İslami Cihad: Arap Yönetimleri FİLİSTİN'e SIRTINI DÖNDÜ

Netanyahu, Latin Amerika’yı ziyaret eden ilk İsrail başbakanı olacak. Netanyahu, 25 yıl önce İsrail’in büyükelçiliğinin bombalandığı Arjantin’i de ziyaret edecek.

İsrail Başbakanı, Latin Amerika turu kapsamında Arjantin, Kolombiya ve Meksika’ya gidecek.

Ardından BM Genel Kurulu toplantısı için New York’a geçecek.

Scroll Up