ABBAS Yönetimi Artık Bu SAÇMALIĞA Son Vermeli

ABBAS Yönetimi Artık Bu SAÇMALIĞA Son Vermeli

Bu tür örneklerin işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonunun eskisi gibi devam ettiğini gösterdiğini beli
Ana Sayfa Filistin, Siyonist İsrail 30 Haziran 2017

Nablus’ta Filistinliler Siyonistlerle Çatıştı

Nablus kentinin doğusunda yüzlerce Yahudi yerleşimcinin işgal güçleri himayesinde Yusuf'un Kabri bölgesine baskın düzenlemesi üzerine çatışmalar yaşandı.

İşgal güçleri gece yarısından sonra onlarca devriye ve askeri nakil aracıyla kentin doğu bölgesine baskın düzenleyerek Yusuf’un Kabri bölgesinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

GÖZAT  Geçen Hafta SİYONİSTLERLE 95 Noktada ÇATIŞMA Çıktı

İşgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışma çıktığı ve çatışmaların özellikle Amman Caddesi’nde yoğunlaştığı, işgal askerlerinin gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandığı ve Filistinli gençlerin de molotof kokteyli ve taşlarla karşılık verdiği bildirildi.

Yahudi yerleşimcilerin kutsal kabul ettikleri bölgede gürültülü bir şekilde ayin yaptıkları ve çevrede oturanları rahatsız ettikleri belirtildi.

GÖZAT  Siyonistler NABLUS'ta 35 Kişiyi YARALADI

Ramazan ayının başından bu yana Yahudi yerleşimcilerin Yusuf’un Kabri bölgesine ilk kez baskın düzenledikleri kaydedildi.

Öte yandan işgal güçlerinin Eş-Şeyh Munis ve Ed-Dahiye El-Ulya mahalleleri ile Kefer Kalil beldesine baskın düzenlediği, Gazi Zegug’un evini kuşatıp kapılarını kırdığı, Itamar eylemi faillerinden esir Semir Kusa’nın evine de baskın düzenleyip evde arama yaptığı ifade edildi.

Scroll Up