Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Abbas ile Erdoğan’ın basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmelerinin yaklaşık bir saat sürdüğü bildirildi
Ana Sayfa Filistin, İslam Ülkeleri 9 Şubat 2017

Nabi Avcı, Filistin Kültür ve Turizm Bakanları İle Görüştü

Nabi Avcı Siyonist İsrail'den sonra ziyaret ettiği Filistin'de, turizm ve kültür bakanları ile görüştü.

Bakan Avcı, Filistin Kültür Bakanı Ehab Bessaiso ile görüştü. Görüşme sonrası iki ülke arasında kültürel alanda iş birliği anlaşması imzalandı.

Töreninin ardından konuşan Avcı, kendisi ve heyetine gösterilen misafirperverlik için teşekkür etti. Anlaşmanın hayırlı olmasını temenni eden Avcı, anlaşmayla ikili ilişkilerin daha ileri düzeye taşınacağını söyledi.

GÖZAT  ABBAS'tan Türkiye'ye Cumhuriyet KUTLAMASI

Ramallah’ta kültür merkezi açılacak

Ramallah’ta kültür merkezi açılıp açılmayacağının sorulması üzerine Nabi Avcı, “Şimdi Kudüs’te Kültür Merkezini açıyoruz. Şu anda kiralama aşamasında olan Ramallah’ta da bir kültür merkezi açacağız. Böylece Filistin’de iki kültür merkezi açmış olacağız.” dedi.

GÖZAT  Gazze Elektrik Sorunu İçin Türkiye Yakıt Verecek

Konuşmaların ardından iki bakan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Filistin’e bakan düzeyinde uzun zamandır yapılan ilk ziyaret olduğunu hatırlatması ve benzer ziyaretlerin olup olmayacağını sorması üzerine Avcı, diğer bakanların da kendi muhataplarıyla görüşmek üzere belli periyotlarla Filistin’e geleceğini dile getirdi.

Program ardından Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Yaser Arafat’ın kabrini ve müzesini ziyaret etti.

GÖZAT  FİLİSTİN Okullarında TÜRKİYE - FATİH Projesi

Bu arada Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Filistin Turizm Bakanı Rula Maya ile bir araya geldi. Bakan Avcı ve Maya’nın Ramallah’taki Filistin Turizm Bakanlığı’nda basına kapalı gerçekleşen görüşmesi, yaklaşık 15 dakika sürdü.

Öte yandan görüşmesinin ardından Bakan Nabi Avcı, TİKA Filistin Ofisi’ne geçerek, TİKA Filistin Koordinatörü Bülent Korkmaz’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

Scroll Up