İŞGAL Güçlerinden Filistinli 14 ÇİFTÇİYE Gözaltı

İŞGAL Güçlerinden Filistinli 14 ÇİFTÇİYE Gözaltı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre işgal güçleri Filistinli çiftçileri Yahudi yerleşimi için el kon
Ana Sayfa Filistin, Filistin Direnişi, İslam Ülkeleri 22 Şubat 2017

Müslümanların Amacı FİLİSTİN’in KURTULUŞU Olmalı

Filistin Kurtuluş Örgütü Eski Lideri Faruk Kudumi, Kudüs’ün bir an evvel kurtarılması ve herkesin Kudüs başkentliğinde Filistin Devletinin kurulması için çaba sarf etmesi gereğini vurguladı.

Tahran’da düzenlenen 6. Uluslar arası Filistin Halkı İntifadasına destek konferansında konuşan Kaddumi, Filistin’in iç ve dıştan kuşatıldığını belirterek buna rağmen Filistinli mücahitlerin faaliyetlerine devam ettiğini ve bu meşaleyi yıllardır taşıdıklarını söyledi.

Filistin devriminin, günümüzde Lübnan, daha sonra Suriye ve Tunus’a taşındığını ifade eden Kaddumi, İran’ın sabit ilkeleri ile her zaman Filistin ve mücahitlere destek verdiğini ve İsrail Elçiliği yerine Filistin Elçiliğinin kurulmasının İran’ın en önemli işlerinden olduğunu söyledi.

‘’Müslümanların amacı Filistin’in kurtuluşu olmalı’’ diyen Kaddumi, Kudüs’ün bir an evvel kurtarılması gerektiğini söyledi.

‘’Hep Beraber Filistin’e destek’’ sloganı ile düzenlenen konferansa 89 yabancı heyet ve 700 yabancı misafirin iştirak etmekte.

Bu seneki konferansa Parlamentolar, Gençler, STK’lar ve Direniş guruplarından oluşan 4 komiteden oluşmakta ve bağımsız bir komite de sonuç bildirgesini hazırlayacaktır.

5. konferans 5 sene önce ‘’Filistin, Filistinlilerin vatanı’’ sloganı ile Tahran’da düzenlenmişti.

Scroll Up