Home / İslam Ülkeleri / MOSSAD Başkanı: İRAN Olayları Yakın Takipte

MOSSAD Başkanı: İRAN Olayları Yakın Takipte

Siyonist İsrail istihbarat servisi MOSSAD Başkanı Yossi Cohen, İran'da bir devrim olmasından mutluluk duyacağını ancak beklentileri makul tutmak gerektiğini söyledi. Cohen, "İran'da gözlerimiz ve kulaklarımız var" dedi.

İsrail’in Haaretz gazetesinde yer alan habere göre, Cohen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, İran’daki son protestolarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

GÖZAT  İSRAİL'den İRAN Bilim Adamlarına SUİKAST İtirafı

“İsrail’in, İran’da gözü, kulağı ve daha başka şeyleri var” ifadelerini kullanan Yossi, ülkedeki son protestoların İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin halkın ekonomik beklentilerini karşılayamamasından kaynaklandığını savundu.

İran’da bir devrim olduğunu görmek istediğini ancak beklentileri makul tutmak gerektiğini ifade eden Cohen, ekonomik koşulların insanları sokağa itmesine karşın bu protestocuların muhalif güçlerle yüzleştiğini belirtti.

GÖZAT  İSRAİL: Gazze Yine İRAN Füzeleriyle Saldırdı

Tahran’ın “Ortadoğu’daki emellerini gerçekleştirmek için güvenliğe daha fazla para harcadığını” öne süren MOSSAD şefi Cohen, ABD’nin Ortadoğu anlayışının da Donald Trump’ın iktidara gelmesiyle değiştiğini kaydetti.

Cohen, “(ABD’nin politikalarında) İsrail’in güvenlik çıkarlarını daha fazla dikkate alan değişimler görüyoruz ve bu durum İran etkisinin yönünü değiştirmemize yardım edecek” dedi.