MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

Hamas’ın enformasyon dairesi üyesi Tahir En-Nunu yapığı açıklamada, Hamas’ın başkan yardımcısı Şeyh Salih
Ana Sayfa İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 2 Temmuz 2017

Mısır’da ARABİSTAN-İSRAİL Gizli Zirvesi

Bir İsrailli yazar, Haaretz gazetesindeki köşesinde İsrail işgal yönetiminin Özerk yönetimin eski istihbarat şefi ve BAE ajanı Muhammed Dahlan’ı Gazze’de hükümetin başına getirme planı üzerinde çalıştığını yazdı.

“Dahlan’ın Filistin hükümetinin başına getirilmesi için ya seçim yoluna gidilecek ya da liderlik bir oldu bittiye getirilecek.”

Bu satırlar Siyonist Haaretz gazetesi yazarlarından Tzipi Baril’e ait.

Son olarak Tzipi Baril, gazetedeki köşesinde BAE, Mısır ve İsrail arasında üzerinde anlaşılmış bir planın uygulamaya konduğunu, buna göre Fetih’in eski istihbarat şefi Muhammed Dahlan’ın Gazze’de işbaşına getirileceğini kaleme alan bir makale yayınladı.

GÖZAT  Suudi Arabistan'dan İsrail Başbakanı Netanyahu'ya Davet

Buna göre Gazze’de şu an işbaşında olan Hamas yönetimi yerine Muhammed Dahlan işbaşına getirilecek, ayrıca Batı Şeria ile Gazze birbirinden tamamen kopartılacak.

“Hamas’sız ve Mahmut Abbas’sız” adlı makalesinde Siyonist yazar, Dahlan’ın Gazze’de İsrail desteğiyle işbaşına getirilmesinin ardından Gazze’ye uygulanan ablukanın kaldırılacağı, ardından Gazze şeridinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin finansal desteğiyle bir elektrik istasyonu ve bir liman kurulacağı kaydedildi.

GÖZAT  Siyonist Netanyahu: Arabistan İle İşbirliği İçindeyiz

Yazar bu planın devreye sokulmasının ardından Filistin Özerk Yönetim Başkanı Mahmut Abbas’ın yerini Dahlan’a bırakarak bir köşeye çekileceği ifade edildi. Buna göre Dahlan’ın Filistin hükümetinin başına getirilmesi için ya seçim yoluna gidilecek ya da liderlik bir oldu bittiye getirilecek.

Yazara göre bu planın başarıyla tamamlanması durumunda Mısır ve İsrail işgal yönetiminin ortak rüyası gerçekleşmiş olacak. Mısır’a göre Hamas’ın Sina yarım adasındaki terör örgütlerine yardımı sona erecek, Gazze’den abluka kalkacak ve Gazze pazarı Mısır mallarına açılmış olacak.

GÖZAT  İSRAİL-ARABİSTAN Eski İstihbarat Başkanları AMERİKA'da Görüştü

İsrail’in Gazze’de İsrail yanlısı bir yönetimin işbaşına getirilmesi rüyası da gerçekleşmiş olacak.

Geçtiğimiz hafta Kahire’de Suudi Arabistan-Mısır-İsrail arasında gizli bir toplantı yaptı. Rayulm Yevm gazetesinin bildirdiğine göre son derece gizli bir şekilde yapılan toplantıda Gazze’nin geleceği konuşuldu. Toplantıda konuşulanların ayrıntıları bilinmiyor ancak Mısırlı kaynaklar, toplantıyı Mısır istihbaratının koordine ettiğini toplantıya ayrıca Arap rejimlerine bağlı birçok istihbarat aygıtının yanı sıra CİA’dan da temsilcilerin katıldığını da belirtiyor.

Scroll Up