Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / YAHUDİLER Mescidi Aksa’nın KADIN Muhafızlarına SALDIRDI

YAHUDİLER Mescidi Aksa’nın KADIN Muhafızlarına SALDIRDI

İşgal altındaki 'Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen bir grup fanatik Yahudi, kutsal mekanın kadın korumalarını tahrik etmeye çalıştı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüye göre, bugün bir grup fanatik Yahudi, İsrail polisiyle birlikte Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Aksa’nın avlusuna giren Yahudiler, mescidin bayan korumalarının yanına giderek onları kışkırtmaya çalıştı.

Bu sırada genç bir Yahudi, tahriki daha da ileri taşıyarak Mescid-i Aksa’nın bayan korumalarının yanına oturdu.

GÖZAT  YAHUDİ İşgalcilerin IRKÇI Eylemleri Sürüyor

Tüm bu tahrikler yaşanırken, baskın yapan Yahudilerle birlikte Aksa’nın avlusuna giren İsrail polisinin olayları izlemekle yetinmesi dikkat çekti.

Aksa’nın kadın korumaları, Yahudilerin tahriklerine Kuran-ı Kerim’den ayetler okuyarak cevap verdi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesi ve kadın korumaları tahrik etmesiyle ilgili kınama mesajı yayınladı.

GÖZAT  SİYONİSTLER Aksa Çevresinde MÜSLÜMANLARA Saldırdı: 21 YARALI

İşgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.

Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu’s Sahra Camisi’nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında “Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu” iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor ve Harem-i Şerif’te kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu belirtiyor.