Home / Filistin / Mescidi Aksa / Mescidi Aksa Girişine METAL DEDEKTÖR
Mescidi Aksa Girisine METAL DEDEKTOR

Mescidi Aksa Girişine METAL DEDEKTÖR

İşgal polisi üç gündür ibadete kapalı tuttuğu Mescid-i Aksa'nın kapılarına metal dedektörleri kurdu.

İşgal polisi tarafından kapalı tutulan Harem-i Şerif’in bugün öğle saatlerinden itibaren kademeli olarak açılacağının açıklamasının ardından kapılara metal arama dedektörleri yerleştirildi.

GÖZAT  Mart Ayında 1782 İşgalci Mescidi Aksa'ya Baskın Yaptı

Netanyahu’nun ofisinden dün yapılan yazılı açıklamada, “Başbakan Netanyahu, durumu değerlendirmek amacıyla İsrail Kamu Güvenliği Bakanı, Emniyet Genel Müdürü, İç İstihbarat Servisi Şin-Bet ve Kudüs Polis Bölge Müdürü ile yaptığı telefon görüşmelerinde, Harem-i Şerif’in yarın öğle saatlerinden itibaren kademeli olarak Müslümanlara, ziyaretçilere ve turistlere açılması kararı aldı” denilmişti.

GÖZAT  Siyonistlerden ÇOCUKLARA Mescidi Aksa'da OYUN YASAĞI

X-Ray Cihazları ve Kameralar

Açıklamada, “Aynı zamanda Harem-i Şerif’in kapılarına X-ray cihazları ile Harem’in dışına çevreyi gözetleme amacıyla kameraların yerleştirilmesi kararı alındı” ifadelerine yer verilmişti.

Açıklamada ayrıca daha sonra farklı güvenlik önlemlerinin de alınacağı ifade edilmişti.

GÖZAT  SİYONİST Netanyahu DEDEKTÖR Kararını Verecek

İsrail Hükümet Sözücü Ofir Gendelman da daha önce yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’nın pazar gününe kadar kapalı kalabileceği imasında bulunarak, “Bugün (İsrail Başbakanı Binyamin) Netanyahu’nun bakan ve yetkililerle düzenlediği oturumda, Mescid-i Aksa’nın kapılarının ne zaman açılacağına ilişkin kararın pazar günü yapılacak olan kabine toplantısında açıklanmasına karar verildi” demişti.