Home / Filistin / Mescidi Aksa / El-Hatib: MESCİDİ AKSA İçin Ciddi Adımlar Atılmalı

El-Hatib: MESCİDİ AKSA İçin Ciddi Adımlar Atılmalı

948'de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket'in başkan yardımcısı Şeyh Kemal El-Hatib, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskınlarının artarak devam ettiğini ve bu durumun yaklaşan tehlikeye karşı ciddi bir tavır ortaya koymayı gerektirdiğini söyledi.

Şeyh Kemal El-Hatib, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekan bakımından ikiye bölme konusunda emrivaki yapmak istediğine dikkat çekti.

GÖZAT  AKSA Çalışanları TERÖRİST Rejimin Hedefinde

Arap rejimlerinin Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmamalarının utancını örtmek için Mescid-i Aksa’nın bölünmesi fikrinin propagandasını yaptıklarını kaydeden El-Hatib, Kudüs’ten ve Mescid-i Aksa’dan taviz verilmemesi uyarısında bulundu.

Filistin’in başkenti olarak Kudüs’e alternatif yerlerden bahsedildiğine işaret eden El-Hatib, işgal hükümetinin daha da ileri giderek Filistinlilerin Kudüs kentinin hiçbir yerinde haklarının olmadığını söyleyebileceğini ifade etti.

GÖZAT  54 İşgalci YAHUDİ, Mescidi Aksa'ya Baskın Yaptı

Filistin resmi tavrının da yetersiz olduğunu belirten El-Hatib, “Oslo’nun mimarlığını yapıp Filistinlilere asılsız beklentiler satanlar bugün Amerika’dan ve İsrail’den büyük bir tokat yiyorlar” dedi.

Şeyh Kemal El-Hatib, resmi yönetimler destek vermese de Filistin halkının vatanını ve kutsal mekanlarını savunmak için ayağa kalkacağını söyledi.