Home / Filistin / Mescidi Aksa / Mescidi Aksa’da BAYRAM NAMAZI
Mescidi Aksa'da BAYRAM NAMAZI

Mescidi Aksa’da BAYRAM NAMAZI

On binlerce kişi Kurban bayramı namazını Mescidi Aksa'da kıldı.

İşgal yönetiminin Mescidi Aksa’ya girilmesini zorlaştıran güvenlik tedbirlerine ve çeşitli sınırlandırmalarına rağmen yine de bayram namazı için Mescidi Aksa’da büyük bir kalabalık toplandı.

GÖZAT  Şeyh Raid Salah: Harem-i Şerif, Tehlike Altında

Bayram namazı için gelenlerden pek çok kişinin de işgal rejiminin güvenlik güçleri tarafından engellendiği ve Mescidi Aksa’ya girmelerine izin verilmediği haber verildi.

Mescidi Aksa’da bayram namazı kılanların büyük çoğunluğunu Kudüs’ten, Kudüs’ün taşra mahallelerinden ve 1948’de işgal edilmiş bölgeden gelenler oluşturuyordu.

GÖZAT  DİRENİŞ Gruplarının Mescidi Aksa Uyarısı: BEDELİ AĞIR OLUR +VİDEO

İşgal rejiminin engellemeleri ve sınırlamaları sebebiyle Batı Yaka bölgesinden gelebilenlerin sayısının çok az olduğu ifade edildi.

Kudüs’ün içinden gelenlerin birçoğu da Mescidi Aksa’ya sokulmadığından Eski Kudüs’ün giriş kapılarına yakın bölgelerde bayram namazlarını kılmak zorunda kaldı.

GÖZAT  MESCİDİ AKSA'ya Destek Verdiğim İçin ABBAS Güçleri İŞKENCE Yaptı

İçeri sokulmayanların çoğunluğunu yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı Mescidi Aksa’yı muhafaza etmek için buraya devam etmeleri sebebiyle işgal rejimi tarafından kendilerine Mescidi Aksa’ya giriş yasağı uygulananlar oluşturuyordu.

Mescidi Aksa’ya girebilen kalabalık büyük bir heyecan içinde bayram namazını eda etti ve teşrik tekbirleriyle etrafı inletti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × five =