MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

Hamas’ın enformasyon dairesi üyesi Tahir En-Nunu yapığı açıklamada, Hamas’ın başkan yardımcısı Şeyh Salih
Ana Sayfa Filistin Direnişi 29 Temmuz 2017

MESCİDİ AKSA’ya 137 Siyonist YAHUDİ Baskın Yaptı

İşgal polisi, Mescid-i Aksa kapılarından El-Mağaribe Kapısı'nı 137 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa'nın avlusuna girmesinden sonra kapattı.

Quds Press Haber Ajansı, işgal polisinin 1967’den bu yana işgalcilerin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’nı onlarca Yahudi yerleşimcinin işgal güçlerinin yoğun güvenlik tedbirleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerinin ardından kapattığını bildirdi.

İşgal güçlerinin bu sabah Mescid-i Aksa’nın kapılarından El-Meclis Kapısı önünde gazetecilere saldırdığı ve bir genci darp ettikten sonra gözaltına aldığı belirtildi.

GÖZAT  YAHUDİ Yerleşimciler FİLİSTİN'de Asira Beldesine Saldırdı

Quds Press Haber Ajansı, Kudüslülerin ve İslami Vakıflar Dairesi görevlilerinin her zamanki gibi El-Meclis Kapısı önünde toplandıklarını ve işgal yönetiminin El-Esbat Kapısı’na kameralar yerleştirmesini ve diğer uygulamalarını protesto ettiklerini söyledi.

İşgal güçlerinin Kudüslülerden birine saldırdığı ve daha sonra Sınır Muhafızları askerlerinin söz konusu kişiyi görüntü aldığı gerekçesiyle Eski Belde sınırları dışına çıkardığı ifade edildi.

GÖZAT  İSRAİL Makamlarından Siyonist YAHUDİ Saldırganlara JEST

İşgal güçlerinin Hıtta Kapısı bölgesinde bir başka Filistinliyi darp ettikten sonra gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde 40 yaşından küçüklerin El-Esbat Kapısı bölgesine girmesine izin vermediği ve El-Esbat Kapısı’na ulaşamayanların sabah namazını bölgeye en yakın noktada kıldıkları kaydedildi.

Scroll Up