Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / MEŞAL’den Önemli FKÖ Açıklaması
MESAL'den Onemli FKO Aciklamasi

MEŞAL’den Önemli FKÖ Açıklaması

Hamas Siyasi Birimi eski başkanı Halid Meşal, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ)'nün ihtiyarlık hastalığına yakalanarak aciz düşebileceği uyarısında bulundu.

Meşal, Gazze’deki İdare ve Politika Akademisi’nin düzenlediği “Filistin Milli Güvenliği” konulu konferansta yaptığı konuşmada, diasporadaki Filistinlilerin rolünün gerilemesini eleştirdi.

GÖZAT  Ebu Mahfuz: Filistin Halkı Üzerinde Kimsenin Vesayet Hakkı Yoktur

Diaspora Filistinlilerinin rolünün ve katılımının gerilemesinden Filistin Yönetimi’nin sorumlu olduğunu belirten Meşal, Filistin davasının Batı Yaka ve Gazze Şeridi’ne indirgendiğini söyledi.

FKÖ’ye ve Filistin resmi kurumlarının yakalandığı ihtiyarlık hastalığının milli projeye zarar verdiğine dikkat çeken Meşal, milli projenin yeni bir otoriteye ihtiyaç duyduğunu belirtti.

GÖZAT  HAMAS Milletvekilinden FKÖ'ye Eleştiri

Ümmetin ve uluslararası toplumun Filistin davasına ilgisinin azalmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Meşal, bu durumun milli projeyi zayıflattığını söyledi.

Bölgedeki bazı önemli ülkelerin İsrail’in peşinden koşmasını ve sevgisini kazanmaya çalışmasını eleştiren Meşal, Filistin halkının ümmetine ve dünyanın özgür insanlarına güvenmesine rağmen işgalden kurtulmak için kimseyi beklemeyeceğini ifade etti.