SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

Direniş tünellerinin İşgalci israil güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırınd
Ana Sayfa Filistin Direnişi, Hamas 6 Mayıs 2017

MEŞAL: Hepimiz HENİYYE’nin Ardında Saf Tutacağız

Hamas Siyasi Birimi eski Başkanı Halid Meşal, Hamas liderleriyle mensuplarının hareketin siyasi birimi başkanlığına seçilen yeni Başkan İsmail Heniyye’nin arkasında saf duracağını söyledi.

İsmail Heniyye’nin hareketin başkanlığına seçildiğinin duyurulmasından sonra açıklama yapan Meşal, hareketin genel şurasının bölgesel şartlar nedeniyle bir çok mekânda toplanmak zorunda kaldığını belirterek, “İsmail Heniyye kardeşimizin hareketin Siyasi Birimi Başkanı olarak seçilmesi nedeniyle halkımızı, hareketimizi, ümmetimizi, sevenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

GÖZAT  Hamas'ın Yeni Siyasi Lideri İSMAİL HENİYYE

Hareketin önümüzdeki günlerde uygun gördüğü tarihte hareketin siyasi birimi üyeliğine seçilmiş olan diğer üyeleri de açıklayacağını hatırlatan Meşal, hareketin birlik ve bütünlüğünü yansıtan şura yoluyla seçimi gerçekleştiren Hamas hareketine de teşekkür ettiklerini ifade etti.

Hareketin köklü yapısıyla yeni komutan ve liderin arkasında duracağını hatırlatan Hamas lideri Meşal, “Şura ve hareketteki her lider, Heniyye ve siyasi birimdeki kardeşlerinin arkasında saf duracaktır. Daha önceki başkanlık sıfatımla Heniyye’nin önümüzdeki dönemde harekete liderlik edebileceğine güveniyorum” dedi.

Scroll Up