MESCİDİ AKSA’da Yaşananlar KÖTÜ Bir Sürecin Başlangıcı

MESCİDİ AKSA’da Yaşananlar KÖTÜ Bir Sürecin Başlangıcı

Mescidi Aksa’nın kirletilmesini, yıkılmak istenmesini, tecavüze uğramasını, içinde namaz kılan savunmasız
Ana Sayfa Filistin Direnişi, Hamas 3 Mayıs 2017

Meşal: Hamas’ın Siyaset Belgesi ESKİ DURUŞU İLE AYNI

Hamas Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, hareketin açıkladığı siyaset belgesinin bilinen stratejisiyle uyumlu olduğunu söyledi.

Mısır’la ilişkilerde Hamas’ın dört noktayı göz önünde bulundurduğunu ve bunun da taraflar arasındaki gerilimin düşmesine neden olduğunu belirten Meşal, El-Arabi kanalında yayınlanan söyleşide, Hamas’ın geliştiğini ve buna bağlı olarak söylemini de geliştirdiğini ifade etti.

GÖZAT  HAMAS Yeni SİYASİ VİZYONUNU AÇIKLADI

Siyaset belgesinin stratejik bir dönüşüm olmadığını belirten Meşal, belgenin Hamas’ın geçmiş yıllardaki doğal gelişimini yansıttığını bildirdi.

Diri hareketlerin sabitelerinden taviz vermeden daima geliştiğini ve ilerlediğini kaydeden Meşal, önceki akşam açıklanan siyaset belgesinin Hamas’ın kimliğini ve vizyonunu anlattığını, belgenin hiç kimsenin baskısıyla hazırlanmadığını söyledi.

GÖZAT  Filistinli Alimler: Abbas-Fetih Yönetiminin İsrail İlişkisi CASUSLUK ve İHANET

Hamas’ın her istenileni yapacak bir hareket olmadığına dikkat çeken Meşal, belgenin açıklandığı basın toplantısına Doha’da ve Gazze’de katılan Hamas liderlerinin bu görüntüyle birlik ve bütünlük mesajı verdiklerini ifade etti.

Belgedeki 1967 sınırlarıyla ilgili 20’nci maddenin yeni olmadığını hatırlatan Meşal, Hamas’ın işgal rejimini tanımayı kesinlikle reddettiğini ve bunun belgede açıkça yer aldığını bildirdi.

   

Yorumlar

Scroll Up