Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / Mervan Bergusi’nin Eşi El-Fetih’i Eleştirdi
Mervan Bergusi'nin Esi El-Fetih'i Elestirdi

Mervan Bergusi’nin Eşi El-Fetih’i Eleştirdi

Fetih hareketinin işgal zindanlarında esir tutulan lideri Mervan El-Bergusi'nin eşi Fedva El-Bergusi, kocasını görmezden gelen Fetih Merkez Kurulu'nu eleştirdi.

Mervan El-Bergusi’nin Fetih Merkez Kurulu’nda hiçbir göreve seçilmemesi üzerine açıklama yapan Fedva El-Bergusi, hareket içinde ciddi anlamda bir iç muhasebe yapılması çağrısında bulundu.

Fetih Hareketi Başkanı Mahmud Abbas’ın yardımcılığı için en güçlü aday Mervan El-Bergusi iken bu görevin Merkez Kurulu üyesi Mahmud El-Alul’a verildiği ifade edildi.

Fedva El-Bergusi, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Fetih’in ciddi bir iç muhasebeye ihtiyacı olduğunu belirterek, Hamas’ın Gazze’yi yönetmesi için eski esirlerden Yahya Es-Sinvar’ı seçtiğini hatırlattı.

Halk Cephesi Genel Sekreteri Ahmed Saadat’ın işgal zindanlarında esir olmasına rağmen görevini sürdürdüğünü belirten Fedva El-Bergusi, Fetih’in ise Mervan El-Bergusi’yi yok saydığını söyledi.

Mervan El-Bergusi, geçen yıl 29 Kasım’da yapılan Fetih Hareketi 7’nci Genel Kongresi’nde yapılan oylamada en yüksek oyu almıştı.