Home / Filistin / Mahmud Abbas Yönetimi FİLİSTİNLİ ŞEHİDİ YARGILAYACAK
Mahmud Abbas Yonetimi FILISTINLI SEHIDI YARGILAYACAK

Mahmud Abbas Yönetimi FİLİSTİNLİ ŞEHİDİ YARGILAYACAK

Siyonist işgal rejimiyle güvenlik işbirliği içinde olan Filistin Yönetimi'nin yargı organları da Filistin direnişine katılanları yargılıyor.

Bu yargılamada bazen çok ilginç olaylar da ortaya çıkabiliyor. Bugün görülecek bir mahkeme davasında yargılanacak ve Filistin direnişi mensuplarından olan altı gençten birinin de bir süre önce siyonist işgal güçleri tarafından şehit edilen Basil El-A’rac olduğu ifade edildi.

Filistin Yönetimi’nin Ramallah’taki mahkemelerinden birinde bugün görülecek davada yargılanacak diğer beş gencin ise hâlen siyonist işgal rejiminin zindanlarında esir olduklarına dikkat çekildi.

GÖZAT  FİLİSTİNLİ DEVRİMCİ AKTİVİST Şehit Basil El-Arac KİMDİ?

Verilen bilgilere göre mahkeme bu gençleri yasa dışı bir şekilde silah taşımaktan ve silahlı direniş grubu oluşturmaktan dolayı yargılıyor. İşgal altındaki Filistin topraklarında gençlerin böyle bir gerekçeyle yargılanmalarının ise işgal rejimiyle güvenlik işbirliğinden başka bir sebebi yok.

Çünkü gençlerin direnişinin tamamen işgal güçlerine karşı olduğu ve işgal edilmiş topraklardaki silahlı direnişin de haklı ve meşru olduğu Filistin’deki bütün siyasi gruplar tarafından dillendirilen bir gerçek.

GÖZAT  Hamas: Şehit El-Arac DİRENİŞ BİLİNCİNİN ÖRNEĞİDİR!

Davanın bir ilginç yanı da iddianamede yargılanan gençlerden mahkemeye gelmek istemeyenin polis gücü kullanılarak getirileceğinin vurgulanması. Oysa yargılanan altı gençten biri zaten işgal güçlerinin saldırısıyla hayatını kaybetmiş diğer beşi de işgal rejiminin zindanlarında esir durumda.

Filistinliler kendileri gelmesi mümkün olmayan bu gençlerin yerine mahkemenin önüne gitmeye ve onları savunmak, mücadelelerine sahip çıkmak için mahkemenin önünde protesto eylemi düzenlemeye karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 4 =