Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / MAHMUD ABBAS: İsrail Güvenlik İŞBİRLİĞİ Devam DİPLOMASI Mola
MAHMUD ABBAS- Israil Guvenlik ISBIRLIGI Devam DIPLOMASI Mola

MAHMUD ABBAS: İsrail Güvenlik İŞBİRLİĞİ Devam DİPLOMASI Mola

Mahmud Abbas yönetimi güvenlik işbirliğinin devam ettiği Siyonist Rejim ile sadece diplomatik ilişkilere dedektörler kaldırılana kadar ara verildiği açıklamasında bulundu.

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, İsrail Mescid-i Aksa yasağını kaldırana kadar diplomatik tüm ilişkileri durduklarını açıkladı. Abbas, “El-Aksa Camii için verilen karar iptal edilene kadar İsrail tarafıyla olan bütün diplomatik temasların her seviyede ertelendiğini ilan ediyorum” dedi.

Abbas, “Hayali güvenlik kılıfına sokulmuş siyasi uygulamalar olduğu için dedektörleri reddediyoruz. Bu uygulama, Mescid-i Aksa’yı ele geçirmeyi ve barış süreci ile kazanımlarından kaçmayı hedefliyor” diye konuştu.

GÖZAT  HAMAS Milletvekili: ABBAS'ın Önceliği Filistin Halkı DEĞİL!

Konuşmasında birlik mesajı veren Abbas, “Mescid-i Aksa yönünde safları birleştirme” çağrısı yaptı.

Filistin yönetiminin üst düzey yöneticileriyle yaptığı toplantının ardından konuşan Abbas, Kudüs’e destek olmaya devam edeceklerini ve bu anlamda kent için 25 milyon dolar tahsis edeceklerini vurguladı.

Birleşmiş Milletlere (BM) de çağrıda bulunan Abbas, Filistin halkı için uluslararası koruma talep etti.