Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / Mahmud Abbas’tan GAZZE’ye Yeni ELEKTRİK Tehdidi
Mahmud Abbas'tan GAZZE'ye Yeni ELEKTRIK Tehdidi

Mahmud Abbas’tan GAZZE’ye Yeni ELEKTRİK Tehdidi

Mısır yönetiminin, iki aydan beri durmuş halde olan Gazze’deki elektrik üretim santrali için yaklaşık bir milyon litrelik yakıtın geçişine izin verdiği belirtildi.

Hamas heyetinin en son Kahire’ye yaptığı ziyarette Mısırlı yetkililerle görüştükten sonra varılan uzlaşma sonucu Mısır’ın Gazze’ye girmesini kabul ettiği yakıtın bir kısmı bugün tankerlerle gönderilecek.

Sadece santrallerin çalıştırılması için gönderilen yakıt araçlar için kullanılmayacak. Yakıtı Gazze’ye ulaştıracak Mısır tankerleri yakıtı boşalttıktan sonra geri Mısır’a dönecek.

GÖZAT  Abbas GAZZE'nin LÜBNAN Gibi Olmasını İstemiyor

Diğer taraftan Filistin Enformasyon Merkezi’ndeki kaynaklar, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın, Mısır yakıtı ulaştıktan sonra elektrik santralini çalıştıran şirketi iş sözleşmelerini feshetmekle tehdit ettiğini belirtti.

Kaynaklar, Mahmut Abbas’tan elektrik şirketine Mısır yakıtını teslim almamalarını veya almaları durumunda santrali çalıştırmamaları yönünde talimat ulaştığını, talimatta yatırımcıların sert ifadelerle ve iş sözleşmelerinin feshedilmesiyle tehdit edildiğini bildirdi.