ABD BM Temsilcisi: KUDÜS Kararı Değişmeyecek

ABD BM Temsilcisi: KUDÜS Kararı Değişmeyecek

Nikki Haley BM'deki konuşmasında şu küstah ifadelere yer verdi:''Filistin halkının çektiği acıların f
Ana Sayfa Filistin, Filistin Direnişi, Kudüs 5 Ekim 2017

KUDÜSLÜ Aktivistler: BİRLİK Olmaması Bir FELAKET

Kudüslü güçler ve heyetler, uzlaşı için harcanan çabaları desteklediklerini ve Kudüs'ün savunulması için uzlaşının bir an önce gerçekleştirilmesini istediklerini açıkladılar.

Kudüslü güçler düzenledikleri basın toplantısında, uzlaşının gerçekleşmesinin Filistin halkı için zafer olacağını ifade ederek, Kudüslülerin son Mescid-i Aksa olayları sırasında işgal rejimine karşı kazandığı zaferi örnek gösterdiler.

GÖZAT  Filistinli ALİMLER: Uzlaşı ŞERİ Görev ve MİLLİ İrade

Kudüslü aktivist Rasim Ubeydat, Kahire’de görüşmeye gidecek Filistinli liderlere Kudüs adına, Mescid-i Aksa’nın ve Kıyamet Kilisesi’nin korunması için çağrıda bulunduklarını söyledi.

Kahire görüşmelerine gidecek liderlere “Birleşin ve bölünmüşlük halini geride bırakın” dediklerini kaydeden Ubeydat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz tek bir halkız. Vatanımız ve davamız bir. Geleceğimiz ortak. Bu nedenle tek bir yönetimimiz olmalı.”

GÖZAT  ÖZGÜRLÜKLER KOMİTESİ: Kahire Anlaşması Derhal Uygulanmalı

Kudüs Valisi Yardımcısı Abdullah Sıyam da basın toplantısında yaptığı konuşmada, uzlaşının sağlanması için önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini kaydederek, uzlaşı çabalarının başarısız olmasının Filistin halkı ve davası için büyük bir felaket anlamına geleceğini söyledi.

Kudüs’teki Milli ve Sivil Çalışma Heyeti üyesi Muhammed Cadullah ise uzlaşının Amerika’nın ya da Siyonistlerin değil Filistin halkının isteği olduğunu belirtti.

Scroll Up