HAMAS: Amerika İsrail’in CİNAYETLERİNE Yeşil Işık Yakıyor

HAMAS: Amerika İsrail’in CİNAYETLERİNE Yeşil Işık Yakıyor

Hamas Hareketi, Beyaz Saray'ın iddialarının Filistin halkına yönelik cinayetlerini sürdürmesi için işgal
Ana Sayfa Kudüs 24 Temmuz 2017

KUDÜS Uleması: MESCİDİ AKSA Kısıtlamalarını Reddediyoruz!

Kudüs'teki ve Filistin'deki dini otoriteler, Mescid-i Aksa'nın kapılarına yerleştirilen metal dedektörlerinin ve Kudüs'teki kutsal mekanların dini ve tarihi statüsünü değiştirecek tüm uygulamaların kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Filistinli dini otoriteler bu açıklamayı işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın kapılarına metal dedektörlerine ek olarak demir kapılar ve güvenlik kameraları yerleştirmesinin ardından yaptı.

GÖZAT  Mescidi Aksa Girişine METAL DEDEKTÖR

Uluslararası toplumdan işgal rejiminin ihlallerine son verme konusunda üzerine düşen görevi yerine getirmesini isteyen Filistinli dini otoriteler, Ürdün Kralı 2’nci Abdullah ve Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile Arap ülkeleri devlet ve hükümet başkanlarına da seslenerek işgalcinin ihlallerine engel olmak için baskı araçlarını kullanmaları çağrısında bulundu.

GÖZAT  Korsan İsrail'den 15 Filistinliye Daha MESCİDİ AKSA YASAĞI

Bildiriye, Vakıflar ve Dini İşler Konseyi Başkanı, Yüksek İslami Heyet Başkanı, Kudüs ve Filistin Diyarı Müftüsü imza attı.

İşgal rejimi televizyonu 10’uncu kanalının bu sabah yayınladığı habere göre, işgal yönetimi Mescid-i Aksa’nın kapılarına yoldan geçenlerin üzerinde silah olup olmadığını tespit edebilen kameralar yerleştirdi.

Scroll Up