HAMAS: Elektrik KRİZİNİN Sonuçlarından İSRAİL Sorumlu

HAMAS: Elektrik KRİZİNİN Sonuçlarından İSRAİL Sorumlu

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri işgal rejiminin elektrik kesintisine bugün başlaması üzerine yazılı açıklama
Ana Sayfa Büyük Üst Manşet, Filistin Şehitler 19 Haziran 2017

KUDÜS’teki Şehadet Eyleminde 3 Filistinli ŞEHİT OLDU

Filistinli 3 genç bugün öğleden sonra işgal altındaki Kudüs’te düzenledikleri iki ayrı istişhad eyleminde, bir kadın Siyonist asker ile iki yerleşimciyi ağır şekilde yaraladı.

İsrail medyasının verdiği haberde, Filistinli 3 genç Siyonist asker ve yerleşimcilere bıçakla saldırarak onları ağır şekilde yaraladı.

Eylem sırasında Siyonist askerlerin Filistinli gençlere ateş açması sonucu üç genç olay yerinde şehit oldu.

Yediot Ahranot gazetesi internet sitesinde verdiği haberde, Filistinli üç gencin keskin ve delici aletlerle ateşli silahlarla Kudüs’ün El-Amud Kapısında gerçekleştirdikleri eylemde biri ağır iki polisin yaralandığı, ağır yaralı olan polisin daha sonra öldüğünü yazdı.

GÖZAT  Filistinli Kadından Şehadet Eylemi

Filistin Sağlık Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, Kudüs’ün El-Amud Kapısında 3 Filistinli gencin şehit olduğuna dair resmi bilgi ulaştırıldığını belirtti.

Bakanlık yaptığı açıklamada, Kudüs’te şehit olan gençlerin 18 yaşlarında olan Bera Salih, Usame Ahmed Ata ve Adil Ankuş (18) olduğunu ifade etti.

Bakanlık, çatışma anında bölgede bulanan ve işgal güçlerinin gelişi güzel etrafa ateş açmaları sonucu yaralanan El-Halil’den Amur Bedevi’nin de hastaneye kaldırıldığını kaydetti.

GÖZAT  Filistin Direnişi 1 Haftada 10 Eylem Yaptı, 8 Siyonist Yaralandı

Görgü şahitleri, iftardan hemen önce El-Amud Kapısında yoğun ateş sesleri duyduklarını, daha sonra bölgede 3 Filistinli gencin şehit edildiğini öğrendiklerini söylediler.

İşgal polisi ise, üç gencin Sultan Süleyman Caddesinde iki ayrı meydanda eylem yapan Filistinli gençlerin bıçak ve silahla işgal polisiyle sınır muhafızları askerlerine saldırdıklarını ifade etti.

   

Yorumlar

Scroll Up