Home / Filistin / Kudüs ve Ramallah’ta Onlarca Filistinli Yaralandı
Kudus ve Ramallah'ta Onlarca Filistinli Yaralandi

Kudüs ve Ramallah’ta Onlarca Filistinli Yaralandı

Kudüs'ün doğusundaki Ebu Dis beldesinde ve Ramallah'ın batısındaki Ofer Cezaevi önünde yaşanan çatışmalar sırasında onlarca Filistinli gerçek ve plastik mermilerle yaralandı ve işgalcilerin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendi.

Filistin Kızılayı, Ebu Dis beldesinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda bir kişinin ayağından gerçek mermiyle yaralandığını, 6 kişinin plastik mermilerle yaralandığını ve 11 kişinin de bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini bildirdi.

GÖZAT  İsrail ve Mahmud Abbas’ın 2006 Yılından Beri HAMAS’ı Tasfiye Hayali

Ramallah’ta ise işgal güçleri bugün öğle saatlerinde kentin batısındaki Ofer Cezaevi önünde açlık grevindeki esirlere destek için düzenlenen yürüyüşe müdahale etti.

Yürüyüşe katılan onlarca kişinin üzerine plastik mermi, göz yaşartıcı bomba ve ses bombası yağdıran işgal güçlerinin bir genci de gözaltına aldığı belirtildi.

GÖZAT  Şeyh Mahir Hammud: Filistinli Direnişçiler ÜMMETİN AYDINLIK YÜZÜ

Görgü tanıkları, yürüyüşe katılan Filistinlilerden birinin plastik mermiyle yaralandığını, birçok göstericinin de bombalardan çıkan yoğun gaz nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiğini söyledi.

İşgal güçlerinin ayrıca gazetecilerin üzerine ses bombası ve göz yaşartıcı bomba attığı, Ofer Cezaevi çevresinde gençlerin peşine düştüğü, Filistinli gençlerin de işgal güçlerine taşlarla ve boş şişelerle karşılık verdiği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − four =