SİYONİST Ordu GAZZE’ye 18 FÜZE Attı

SİYONİST Ordu GAZZE’ye 18 FÜZE Attı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal ordusu uçakları Rafah'ın doğusundaki Eş-Şevke beldesinin
Ana Sayfa Büyük Üst Manşet, Filistin Şehitler, Kudüs İntifadası 16 Temmuz 2017

KUDÜS İntifadasında ŞEHİT Sayısı 338’e Yükseldi

Ramallah'a bağlı Kefer Ayn beldesi sakinlerinden Ammar Et-Tayravi'nin işgal güçleriyle girdiği çatışmada şehit olmasıyla birlikte Kudüs İntifadasının başından bu yana şehit olan Filistinli sayısı 338'e yükseldi.

İsrail ve Filistin İşleri Kudüs Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan rapora göre 2017’nin başından bu yana 59 Filistinli şehit düştü.

GÖZAT  Filistinli Genç ŞEHİT Vasiyetinde NE İSTEDİ?

Vilayetlere göre şehitler listesinde El-Halil 81 şehitle listenin başında yer alırken, Kudüs 65 şehitle ikinci ve Ramallah 35 şehitle üçüncü sırada yer aldı.

Raporda; Cenin’de 27, Nablus’ta 23, Beytlahim’de 23, Tulkerem’de 9, Selfit’te 5, Kalkiliya’da 4 ve Tubas’ta bir Filistinlinin şehit olduğu ifade edildi.

GÖZAT  KUDÜS İntifadası ŞEHİT Sayısı 325'e Yükseldi

Kudüs İntifadasının başından bu yana Gazze Şeridi’nde 52 kişinin ve 1948’de işgal edilen topraklarda da 10 kişinin şehit düştüğü, intifadanın başından bu yana Filistinli olmayan üç kişinin de şehit olduğu belirtildi.

Kudüs İntifadasında şehit olan Filistinlilerden 94’ünün yaşının 18’den küçük olduğu belirtilen raporda, şehitlerin en küçüğünün üç aylık Ramazan Muhammed Sevabite olduğu ve işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazla boğularak şehit olduğu kaydedildi.

Scroll Up