LÜBNAN Genelkurmayından Orduya İSRAİL Emri: HAZIR OLUN!

LÜBNAN Genelkurmayından Orduya İSRAİL Emri: HAZIR OLUN!

İsrail'in İran ve Hizbullah'ı gerekçe göstererek 'ılımlı Arap liderlere' ittifak çağrısı yapması ve Suudi
Ana Sayfa İslam Ülkeleri, Kudüs, Mescidi Aksa, Tasarım 26 Temmuz 2017

“KUDÜS Düşerse İSLAM Dünyası Da Düşer”

Hamas liderlerinden Şakir Ammare, işgal altındaki Kudüs ve Mescidi Aksa’da olup bitenlerle, Siyonist işgal rejiminin Mescidi Aksa’yı zaman ve mekan olarak ikiye bölme planlarının tehlikesine dikkat çekerek, bunun doğuracağı ağır sonuçlar konusunda uyardı.

Siyonist işgal rejiminin Kudüs şehri üzerinde tamamen otorite sağlaması durumunda bunun şehrin düşmesi anlamına geleceğini hatırlatan Hamas lideri Ammare “Mescidi Aksa’nın düşmesi, sonuç itibariyle Araplarla Müslümanların düşmesi, zillet ve zulüm için yeni bir dönemin başlangıcı anlamına gelecektir” dedi.

GÖZAT  İslami Cihad: Araplar FİLİSTİN'i DESTEKLEMEKTEN ACİZ

Ammare, Mescidi Aksa’yı kapatma, burada ezan okunmasını, namazın kılınmasını ve hutbe verilmesini engellenme planlarının yarım asırdan beridir hayata geçirilmek istendiğini belirterek, Siyonistlerin Mescidi Aksa’yı Müslümanlarla Yahudiler arasında zaman ve mekân olarak ikiye bölme planının bunun başlangıcı olduğunu söyledi.

Ammare yaptığı değerlendirmede ayrıca “Siyonist işgal rejimi güvenlik durumunu uzun vadeli siyasi ve stratejik hedeflerini gerçekleştirmek için kullanmak istiyor. Nitekim daha önce aynı yöntemi El-Halil şehrindeki İbrahim Halil Camii için camide katliam yapıldıktan sonra uygulamıştı.

GÖZAT  Ebu Merzuk: KIBLE Ehlinin KAHRAMANLARI Nerede?

Orada katliamdan sonra cami ikiye bölünmüş ve caminin büyük bölümü Yahudilere, küçük bölümü ise Müslümanlara ayrıldı. Müslümanlar oraya ancak belli şartlarda ve ancak elektronik kapılardan geçmek suretiyle girebilmektedirler. İşgal güçleri dilediğine izin veriyor, dilediğini ise engelliyor. Sayıya bile onlar hükmediyor” diyerek sürecin ne anlama geldiğini çarpıcı ifadelerle ortaya koydu.

Siyonist işgal rejimi daha önce, halklarının din ve vatanseverlik kültürünü öldürüp, anarşi ve kimlik erozyonu kültürünü aşılayan Arap rejimleri arasındaki ihtilafları fırsat bilerek Hz. İbrahim Camisini ikiye böldüğünü belirten Ammare, bugün de aynı şeyi Kudüs’te uygulamak istediğini hatırlattı.

GÖZAT  Şeyh Muhammed Hüseyin: CANIMIZ FEDA OLSUN!

Müslüman yönetimlerin ihmal ve gevşeklik politikalarını kınayan Ammare, “Siyonist işgal rejiminin Kudüs ve Mescidi Aksa’ya yönelik baskı ve zulümleri; Arap ve İslam ülkelerinde görmezlik, ihmal, meseleye sırtını dönme ve kendi halklarına demir yumruk politikası uygulamayla karşılık buluyor” ifadesini kullandı.

Siyonist işgalciye karşı koymak için Filistin’de iç durumu sağlamlaştırmak gerektiğini belirten Ammare “Filistin içinde durum safların birleştirilmesini ve Filistin’i dağıtma politikasına son verilmesini zorunlu kılıyor. Zira Mescidi Aksa ve Kudüs düşerse, Arap ve Müslümanlar da düşecektir” uyarısında bulundu.

   

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Scroll Up