Home / Büyük Üst Manşet / KUDÜS İçin Eylül 2015 Bugüne 411 İNTİFADA EYLEMİ

KUDÜS İçin Eylül 2015 Bugüne 411 İNTİFADA EYLEMİ

İşgal polisinin yayınladığı verilere göre, Kudüs İntifadası'nın patlak verdiği Eylül 2015'ten bu yana 201 Filistinli eylemler sırasında işgal polisi ve sınır muhafızları askerlerince şehit edildi.

İşgalcilere ait Walla sitesinde yayınlanan verilere göre, Filistinlilerin gerçekleştirdikleri eylemlerin yarısı eylemcilerin ölümüyle sonuçlandı.

GÖZAT  İsrail, Kudüs İntifadasında 350 Filistinli Kadını Tutukladı

Haberde, Eylül 2015’ten bu yana Filistinlilerin gerçekleştirdiği eylemlerin ve eylem girişimlerinin sayısının 411’e ulaştığı belirtildi.

Eylemlerin taş ve molotof atmayı da içerdiğini belirtilen haberde, eylemleri gerçekleştiren Filistinli esirlerin idamını öngören yasanın kabul edilmesi çabaları çerçevesinde söz konusu verilerin talep edildiği kaydedildi.

GÖZAT  Kudüs'te Bıçaklı Eylemde 1 SİYONİST ÖLDÜ

İşgal polisi, verilerin işgalci bakan Uri Ariel’in 19 Eylül 2015’te Mescid-i Aksa’ya gerçekleştirdiği baskının ardından çıkan çatışmalardan bu yana düzenlenen eylemleri kapsadığını bildirdi.

İşgal polisi, eylemlerden bazılarına işgal polisi ve ordusunun birlikte müdahale ettiğini, yayınlanan rakamların işgal ordusunun tek başına müdahale ettiği olayları kapsamadığını söyledi.