Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Dünya Ülkeleri, Filistin 19 Mayıs 2017

KIZILHAÇ, Ramallah Ofisini Kapattı

Kızılhaç, çalışanlarına ve ofislerine yönelik tehlikeli tehditler nedeniyle Ramallah'taki faaliyetlerini ileri bir tarihe kadar askıya aldığını duyurdu.

Konuyla ilgili bir basın bildirisi yayınlayan Kızılhaç, Ramallah’taki ofisinin dün kimliği belirsiz bir grup silahlı kişi tarafından basıldığını ve ofis çalışanlarının tehdit edildiğini, silahlı kişilerin görevlilerden çalışmalarını bırakıp ofisten ayrılmalarını istediklerini bildirdi.

Bu arada, Quds Press Haber Ajansı’nın aktardığına göre, Kudüs ve Batı Yaka’daki Kızılhaç Direktörü Christian Cardon, olayla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bu tür eylemler kesinlikle kabul edilemez ve derhal sona erdirilmeli” dedi.

GÖZAT  Ürdün BM Temsilcisi: Amerika'nın Kudüs Girişimi BÖLGEYİ ATEŞE VERİR

Cardon, son günlerde Kızılhaç ofislerinin ve çalışanlarının benzer saldırılara maruz kaldığına dikkat çekerek, çalışmalarına saygı duyulmasını garanti altına alma zamanının geldiğini söyledi.

Cardon ayrıca Ramallah’taki ofisin geçici olarak kapatılmasının Kızılhaç’ın Batı Yaka’daki diğer ofislerinin çalışmalarını etkilemeyeceğini açıkladı.

   

Yorumlar

Scroll Up