Home / Dünya Ülkeleri / KIZILHAÇ Başkanı: GAZZE’de Gördüklerim Beni ŞOK ETTİ
KIZILHAC Baskani- GAZZE'de Gorduklerim Beni SOK ETTI

KIZILHAÇ Başkanı: GAZZE’de Gördüklerim Beni ŞOK ETTİ

Uluslararası Kızılhaç Komitesi Başkanı Peter Maurer Filistin ziyareti kapsamında gittiği Gazze'de gördüklerinin kendini şok ettiğini ifade etti.

Peter Maurer, işgal altındaki Filistin topraklarına yaptığı ziyaretle ilgili değerlendirmesinde “Batı Yaka ve Gazze’ye yaptığım ziyarette beni şok eden husus insanların umutlarını yitirmeleridir. Gazze’de insanlar zor insani şartlar nedeniyle umutlarını yitirirken, Batı Yaka’da ise yerleşim birimleri nedeniyle yitirmişlerdir” dedi.

GÖZAT  BAHR: Filistin Direnişi 1 Haftada 3 Başarıya İmza Attı

İşgal altındaki Filistin topraklarına yaptığı ziyaretin ardından Kudüs şehrinde düzenlediği basın toplantısında Gazze’deki sorunlara değinen Maurer, herkesin elektrik krizinin nasıl başladığını ve bunun sağlık sektörüne ve su şebekelerine nasıl etki ettiğini bildiğini hatırlatarak, buradaki durumu en çok kötüleştiren hususun bu kriz olduğuna inandığını söyledi.

İki gün önce Gazze’yi ziyaret eden Kızılhaç Komitesi Başkanı “Beni hayrete düşüren husus, insanların yaşadığı sıkıntı ve fakirliğe rağmen eğitime olan istek ve arzularıydı. Bunu dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz” demişti.