SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Beyt Ferik beldesine baskın düzenledi. Filistinl
Ana Sayfa Hamas, İslam Ülkeleri 25 Ekim 2017

KATAR: HAMAS İle Aramızda KRİZ Yok

Gazze'yi Yeniden İmar İçin Katar Komitesi Başkanı Büyükelçi Muhammed El-Imadi, son dönemde Mısır'la yakınlaşması nedeniyle Hamas'la Katar arasında kriz olduğu iddialarını yalanladı.

Büyükelçi El-Imadi, Gazze’deki Hamed Hastanesi’nde düzenlediği basın toplantısında, ister Riyad’da isterse Kahire’de imzalanmış olsun Katar’ın uzlaşıyı desteklediğini söyledi.

GÖZAT  KATAR Emiri HENİYYE İle Görüştü

Uzlaşının başarılı olması için Katar’ın Fetih ve Hamas hareketlerini desteklediğini ifade eden El-Imadi, Filistin hükümetinden Gazze Şeridi’nde tüm görevlerini yerine getiren ve hayatın her alanında halka hizmet eden gerçek bir hükümet olmasını istedi.

Filistin davasını destekleme konusunda Katar’ın tavrının sabit olduğunu kaydeden El-Imadi, “Biz zor zamanlarda görüş değiştirenlerden değiliz” diyerek, Katar Emiri Temim Bin Hamed’in ülkesi kuşatma altındayken dahi Filistin davasıyla ilgilendiğini ifade etti.

GÖZAT  HAMAS Tüm Araplar'a Göre Meşru DİRENİŞ

Büyükelçi El-Imadi, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın talebi üzerine Gazze’de hükümet ve Filistin Yönetimi için bina inşa edeceklerini açıkladı.

Katar’ın Filistinlileri desteklemeyi sürdüreceğini bildiren El-Imadi, hükümetin memurlar sorunu ve elektrik krizini çözmesi gerektiğini ifade etti.

Scroll Up