Home / Filistin Direnişi / Kassam Tugayları Esir Komutanı Bergusi’den Filistin Direnişine Mektup

Kassam Tugayları Esir Komutanı Bergusi’den Filistin Direnişine Mektup

Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın Siyonist işgal rejimi zindanlarındaki komutanlarından Abdullah El-Bergusi, Gazze’de yayınlanan iki kitabı nedeniyle Filistin halkına, Filistin direnişine ve Kassam Genel Komutanı Muhammed Dayf’a mektup gönderdi.

Rimon Cezaevinin dördüncü koğuşunun 51 nolu hücresinden gönderdiği mektubunda Kassam komutanı El-Bergusi “Sizi ve Filistin direnişini selamlıyorum. Büyük komutan Muhammed Dayf ve mücahit kardeşlerine selam ediyorum. Sabır, cihad ve silahınızla direniş için bir kale yaptınız” dedi.

Komutan El-Bergusi, mektubunu çıkan yeni iki kitabı nedeniyle gönderdi. El-Bergusi Yayın Dağıtım Evi’nin Filistinli Yazar ve Edebiyatçılar Birliği ile birlikte yayınladığı iki kitabı Gazze’de yapılan bir törenle tanıttı. Tanıtım etkinliğine bazı direniş komutanlarıyla özgürlüğe kavuşmuş esirler, yazarlar, edebiyatçı ve kanaat önderlerinin yanında kalabalık bir halk kitlesi iştirak etti.

5 Mart 2003’te kızını götürdüğü Ramallah Devlet Hastanesi önünde işgal güçlerince gözaltına alınan El-Bergusi, 6 ay süren ağır işkencelerin ardından İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi olma ve birçok işgal askeriyle Yahudi yerleşimcinin öldürülmesinden sorumlu olma ithamıyla 67 kez müebbet hapse mahkûm edildi.