Home / Filistin Direnişi / Hamas / Kassam Tugayları / KASSAM Tugayları: Esir İSRAİL Subayı Gizemini Koruyor
KASSAM Tugaylari- Esir ISRAIL Subayi Gizemini Koruyor

KASSAM Tugayları: Esir İSRAİL Subayı Gizemini Koruyor

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal subayı Hadar Goldin'in esir alınışının gizemini hâlâ koruduğunu söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, Yenilmiş Ekin Savaşı sırasında Rafah’ın doğusunda gerçekleştirilen ve işgal subayı Hadar Goldin’in esir alınması ile sonuçlanan pusunun ayrıntılarının henüz ortaya çıkmadığını ifade etti.

İşgal rejiminin bedelini ödemeden kayıp askerleri hakkında hiçbir bilgi edinemeyeceğini kaydeden El-Kassam Tugayları, elindekilerle işgal zindanlarındaki kahraman esirleri özgürlüğe kavuşturacağını belirtti.

GÖZAT  KASSAM Tugayları: SİREN Sesleri Devam Edecek

Üç yıl önce Yenilmiş Ekin Savaşı’nda düşmana karşı zafer kazandıklarını bildiren El-Kassam Tugayları, işgal ordusu askerlerinin hâlâ Gazze yakınlarında karşılarına çıkan cesur savaşçıları anlattıklarına dikkat çekti.

Yenilmiş Ekin Savaşı’nın 26’ncı günü olan 1 Ağustos 2014’te, işgal güçleri Rafah’ın doğusunda sınırdan iki kilometre kadar içeriye sızdı.

GÖZAT  KASSAM Tugayları: DİRENİŞ, İsrail İçin KABUS

O gün orada işgal güçlerinin karşısına çıkan mücahitlerle işgal askerleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

İşgal ordusu çatışmalar sırasında bir subayının kaybolduğunu açıklarken, İzzeddin El-Kassam Tugayları ise kayıp işgal subayı ve akıbeti hakkında işgalcilere karşılıksız herhangi bir bilgi vermeyi reddediyor.