İSLAMİ CİHAD Bahreyn Heyetini KINADI

İSLAMİ CİHAD Bahreyn Heyetini KINADI

Filistin İslami Cihat Hareketi Basın Sorumlusu Davut Şahab, Bahreyn'den bir heyetin işgal topraklarına aç
Ana Sayfa İslam Ülkeleri, Kudüs 24 Eylül 2017

İstanbul’da KUDÜS Sempozyumu

“Kudüs’ün dünü, bugünü ve geleceği” adıyla düzenlenen sempozyum İstanbul’da başladı.

Sempozyumun açılış yaptığı konuşmasında, “Kudüs’te, Filistin’de Müslümanların hakları çiğneniyor, Müslümanlar eziliyor ve zulme uğruyor. Asırlardır Müslüman yurdu olan Kudüs’teki Mescidi Aksa’da bile Müslümanların namaz kılmalarına engel olunmaya çalışılıyor.

GÖZAT  FOTO HABER: Türkiye - Büyük Kudüs Mitingi

İlmi bir sempozyumla bu konuya ışık tutalım, ilmi olarak Kudüs nedir, dünü nedir, bugünü nedir bunları konuşalım… Son günlerde bu şehre yönelik zulümler bir hayli arttı. Bu mübarek şehirde birçok insan şehit oldu” ifadelerine yer verildi.

Sempozyumda konuşan Mescidi Aksa hatiplerinden Şeyh İkrime Sabri, Kudüs ve Mescidi Aksa’nın birbirine bağlı, birbirlerinden ayrılmaz bir parça olduklarını, bu iki kavram arasındaki bağın akide, iman ve medeniyet düzleminde olduğunu söyledi.

GÖZAT  TÜRKİYE'de Yüzbinler KUDÜS İçin Haykırdı

Sempozyumda Kudüs kimliğinin kentteki mabetlerde gizli olduğunu belirtilerek, Kudüs’ün ümmetin kalbinde yer aldığına, Müslümanlar için şeref olduğuna ve Müslümanların atan kalbi olduğuna dikkat çekildi.

Yurt içinde ve yurt dışında büyük bir ilgi gören sempozyuma Türkiye, Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün, Cezayir, Fas, Lübnan, Suriye ve daha birçok ülkeden davetli katıldı.

Scroll Up