Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Filistin Şehitler, İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 16 Mayıs 2017

İsrail’in ÜRDÜN Vatandaşını ŞEHİT Etmesine Tepki

Ürdün'deki İslâmî Çalışma Cephesi Partisi, Ürdün vatandaşı Muhammed Abdullah El-Keseci'nin Kudüs'te işgalci siyonistler tarafından şehit edilmesini protesto amacıyla Amman'da bir gösteri düzenledi.

Parti Yürütme Kurulu’nun toplantısından sonra yayınladığı bildiride bu çirkin cinayet karşısında Ürdün hükümetinin gerekli girişimlerde bulunmasını istedi.

Parti yetkilileri öldürülen El-Keseci’nin ailesine de taziyelerini ileterek Yüce Allah’tan El-Keseci’yi şehitler zümresine dâhil etmesini dilediler.

GÖZAT  Hamas: Kassam Komutanına Suikast İsrail ve İşbirlikçilerinin İşi

Ürdün hükümetinin resmi sözcüsü Muhammed El-Mumini dün yaptığı açıklamada, bir Ürdün vatandaşının Kudüs’te öldürülmesine neden olan saldırıdan İsrail hükümetinin sorumlu olduğunu dile getirmişti.

Mumini yaptığı açıklamada Ürdün vatandaşının Kudüs’te şehit edilmesi olayını kınamış ve İsrail hükümetinin cinayet hakkında tatmin edici bilgiler vermek zorunda olduğunu söylemişti.

GÖZAT  HAMAS: Yeni Vizyonumuz İSRAİL'in Yok Edilişine Engel Değil

İşgal polisi dün 57 yaşındaki Ürdün vatandaşı Muhammed Abdullah El-Keseci’yi eylem hazırlığı içinde olduğu iddiasıyla Eski Kudüs’teki Silsile Kapısı yakınında vurarak öldürmüştü.

Keseci’nin Kudüs intifadasının başlamasından bu yana şehit edilen ikinci Ürdün vatandaşı olduğu ifade ediliyor. Birincisi Eylül 2016’da Kudüs’teki Bâbu’l-Amud yakınında yine eylem girişiminde bulunduğu iddiasıyla şehit edilmişti.

   

Yorumlar

Scroll Up