SİYONİST Rejimden Filistinli ESİRLERE Aile Yasağı

SİYONİST Rejimden Filistinli ESİRLERE Aile Yasağı

İşgal hükümeti bu kararı Hamas’ın askeri kanadı durumundaki Kassam Tugayları’nın elinde esir olan Siyonis
Ana Sayfa Dünya Ülkeleri, Siyonist İsrail 14 Şubat 2017

İsrail’in BM Daimi Temsilcisi, Amerika’da Protesto Edildi

Siyonist İsrail'in BM Daimi Temsilcisi Danon, bir programda konuşmak için geldiği Columbia Üniversitesinde protesto edildi.

Eylem için Facebook üzerinden örgütlenen aralarında Yahudilerin de olduğu öğrenci grupları, İsrail’in etnik temizlik yaparak bir Yahudi devleti kurduğu ve toprağın gerçek sahibi Filistinlileri öldürdüğünü belirtip Danon’u protesto kararı aldı.

Öğrenci grupları tarafından yapılan açıklamada, İsrail ve ABD’nin benzer politikalar uyguladığı, iki ülkenin de sınırlara duvar çektiği ve “ırkçı” uygulamalara imza attığı kaydedilerek, geçen hafta Donald Trump’ı protesto ettikleri gibi bu hafta da Danny Danon’u protesto edeceklerini duyurdular.

Protestocular, Danon’a hem konuştuğu salonda hem de salon dışında tepki gösterdi.

Salondaki bazı dinleyiciler, konuşma sırasında pankartlar açıp slogan atarak Danon’a tepki gösterdi. Kimi protestocular ise eylem sırasında “İsrail terör devleti” ifadesini kullandı.

Protestolara Twitter hesabından tepki gösteren Danon, bu kişilerin nefret söylemleri kullandıklarını ve Siyonist İsrail’in var olma hakkını tanımadıklarını savunarak, “İnsanlar İsrail hakkında yalanları yayarken biz sessiz kalmayacağız.” mesajını paylaştı.

Scroll Up