Home / Siyonist İsrail / İsrail Ordu Radyosu, Yıkımları Eleştiren Spikerini Kovdu
Israil Ordu Radyosu, Yikimlari Elestiren Spikerini Kovdu

İsrail Ordu Radyosu, Yıkımları Eleştiren Spikerini Kovdu

İşgal rejimi ordu radyosu spikeri Hen Elmaleh, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook'taki kişisel sayfasında Ummu'l-Hayran köyünde yaşananlarla ilgili yaptığı yorum nedeniyle işinden oldu.

Ordu radyosu spikeri kadın asker söz konusu paylaşımda, “Benden daha güçlü birilerine yerleşke inşa etmek için beni evimden kovarlarsa, ben de otomobilimle bir polisi ezeceğim. Bana terbiyeden bahsetmeyin” yazmıştı.

Kadın spiker işgalcilerin paylaşımına gösterdiği yoğun tepki ve yapılan ırkçı yorumlar nedeniyle paylaşımını kısa süre sonra silmek zorunda kaldı.

Ordu radyosu yönetimi, bir işgal polisinin otomobille ezilmesini destekleyen spikere işgal ordusu radyosunda yer olmadığını ifade ederek, Hen Elmaleh’in sözleşmesinin feshedildiğini ve görevine derhal son verildiğini açıkladı.

İşgal polisinin köydeki birçok evi yıkmak için Ummu’l-Hayran köyüne düzenlediği baskın sırasında yaşanan çatışmalarda Filistinli bir genç işgal askerlerince şehit edilirken bir işgal polisi de otomobille çarpma eylemi sonucu hayatını kaybetmişti.