SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

Direniş tünellerinin İşgalci israil güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırınd
Ana Sayfa Filistin, İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 20 Şubat 2017

İsrail İlişkileri İSLAM DÜNYASI’na İHANETTİR

Burucerdi, bir İslam ülkesinin siyonist İsrail rejimiyle her türlü ilişkisini normalleştirmesinin İslam dünyasına ihanet olduğunu söyledi.

İran İslami Şura Meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, bir İslam ülkesinin siyonist İsrail rejimiyle her türlü ilişkisini normalleştirmesinin İslam dünyasına ihanet olduğunu söyledi.

Burucerdi verdiği demeçte, Amerika, Siyonist İsrail ve müttefiklerinin öncülüğünde, terör rejimi İsrail ‘in bölge ve İslam ülkeleriyle ilişkilerinin normalleştirilmesinin şeytanca bir siyaset olduğunu belirterek, halihazırda milyonlarca Filistinlinin terör rejiminin siyasetleri sonucu mülteci durumunda yaşadığını ve bu rejimin BM Güvenlik Konseyi’nin bildirilerini hiçe sayarak Filistin milletinin haklarını çiğnediğini söyledi.

Burucerdi, Tahran’da Filistin İntifadasını Destekleme Konferansının 6.cısının yapılmasına da temasla, İran’ın dış siyasetindeki en önemli önceliğin Filistin meselesi olduğunu belirterek, Filistin Konferansı’nda başta İslam ülkeleri olmak üzere dünyanın değişik ülkelerinden parlamento başkanları gibi üst düzey şahsiyet ve yetkililerin katılacağını söyledi.

Yarın 21 şubat tarihinde başlayacak ve iki gün sürecek konferansa 80 ülkeden 700 delege katılacak.

Scroll Up