Home / Filistin Direnişi / Ez-Zehhar: İSRAİL İle Her Alanda SAVAŞIYORUZ

Ez-Zehhar: İSRAİL İle Her Alanda SAVAŞIYORUZ

İslami Direniş Hareketi HAMAS Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, Gazze Şeridi'nin orta kesiminde altı mücahidin şehit olduğu patlamadan işgal rejiminin sorumlu olduğunu açıkladı.

Şehitlerden Mahmud El-Kayşavi’nin Gazze kentinde düzenlenen cenaze töreninde yaptığı açıklamada, işgalci düşmana karşı her alanda, silahlı ve beyin mücadelesi verdiklerini söyledi.

GÖZAT  16 Yıl Önce Bugün KASSAM Tugayları İlk FÜZEYİ Ateşledi

İşgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu’ya seslenen Ez-Zehhar, “Netanyahu çok iyi biliyor ki bu tür korkakça saldırılar bizim irademizi kıramaz. Bilakis Filistin sokağını daha da güçlendirir” dedi.

Her türlü yolla mücadele içinde olduklarını belirten Ez-Zehhar, sonuçta kimin kazanacağının önemli olduğunu ve Filistin halkının tarihi bir zafer kazanacağını ifade etti.

GÖZAT  Gazzeli Uzmanlar: Tek Yol DİRENİŞ-İNTİFADA-BOYKOT

İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi altı mücahidin şehit olduğu cinayetin Büyük Dönüş Yürüyüşü’yle bir ilgisi olmadığını kaydeden Ez-Zehhar, “Biz açık bir savaştayız” dedi.

Ez-Zehhar, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün Yüzyılın Anlaşması gibi birçok projeyi engellediğini kaydederek, işgal güçleriyle Filistin direnişi arasındaki savaşın işgal sona erene kadar devam edeceğini bildirdi.