MESCİDİ AKSA’da Yaşananlar KÖTÜ Bir Sürecin Başlangıcı

MESCİDİ AKSA’da Yaşananlar KÖTÜ Bir Sürecin Başlangıcı

Mescidi Aksa’nın kirletilmesini, yıkılmak istenmesini, tecavüze uğramasını, içinde namaz kılan savunmasız
Ana Sayfa Filistinli Esirler, Siyonist İsrail 28 Nisan 2017

İsrail Güçleri, Açlık Grevindeki Filistinli Mahkumları Darp Etti

Filistin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti avukatı Kerim Acve, açlık grevindeki esirlerden bir grubun cezaevi idaresine bağlı güçlerin saldırısına uğradığını söyledi.

İsrail cezaevlerinde açlık grevi yapan 5 Filistinli tutuklunun, İsrail güçlerinin fiziki saldırısına uğraması sonucu baş çevresi ve yüzünde yara, şişlik ve morlukların oluştuğu bildirildi.

GÖZAT  Hamas: İsrail Mahkumlara İŞKENCE YAPIYOR

Açlık Grevi Yapan Filistinli Tutukluları Takip Komitesi’nden yapılan açıklamada, İsrail güçlerinin, Askalan Cezaevi’nde açlık grevi yapan Filistinli tutukluların odasına zorla girerek arama yapmak istediği kaydedildi.

Açıklamada, İsrail güçlerinin, aramaya direnen Filistinli tutuklulara fiziksel şiddet uygulaması sonucu 5 Filistinlinin vücutlarının çeşitli yerlerinde yara, şişlik ve morlukların oluştuğu ve tedavi için cezaevindeki sağlık birimine nakledildiği ifade edildi.

GÖZAT  İsrail Açlık Grevindeki Filistinli Esirlere İŞKENCE YAPIYOR

İsrail hapishanelerindeki yaklaşık iki bin Filistinli, “İsrail’in keyfi uygulamaları ve hak ihlallerine son verilerek tutukluluk şartlarının iyileştirilmesi” için 17 Nisan’da açlık grevine başlamıştı.

Filistin Esirler Cemiyetinin de aralarında bulunduğu kurumların hazırladığı rapora göre, İsrail hapishanelerinde 481’i işgal altındaki Doğu Kudüs’ten olmak üzere 57’si kadın, 300’ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli tutuklu bulunuyor.

   

Yorumlar

Scroll Up