Home / Filistin / İŞGAL Güçlerinden FİLİSTİN Milletvekiline İdari HAPİS
ISGAL Guclerinden FILISTIN Milletvekiline Idari HAPIS

İŞGAL Güçlerinden FİLİSTİN Milletvekiline İdari HAPİS

İşgal yönetimi Filistinli Maliye eski Bakanı milletvekili Ömer Abdurrezzak'ı idari hapis cezasına mahkûm etti.

Milletvekili Ömer Abdurrezzak’ın oğlu Muhammed, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında dün akşam konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal yönetiminin Selfit milletvekili olan babasını dört ay idari hapis cezasıyla cezalandırdığını söyledi.

İşgal güçleri eski bakan Ömer Abdurrezzak’ı 23 Temmuz Pazar günü sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın Selfit kentindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına almıştı.

GÖZAT  SİYONİST Rejimden Filistinli Gence 14 Yıl HAPİS

Milletvekili Ömer Abdurrezzak’ın daha önce de birçok kez işgal güçlerince gözaltına alındığı, en sonuncusunda milletvekili seçimlerini kazanmasının ve Hamas tarafından 2006’da kurulan onuncu hükümette maliye bakanı olarak atanmasının ardından gözaltına alınarak dokuz ay işgal zindanlarında tutulduğu bildirildi.

Bu arada, işgal yönetimi dün Filistinli 13 esire verilen yeni idari hapis cezalarını açıkladı.

GÖZAT  HAMAS Yetkilisine İşgalcilerden HAPİS

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti avukatı Eşref Ebu İsniyne, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal yönetimi tarafından verilen idari hapis cezalarının 3 ila 6 ay arasında değiştiğini ifade etti.

İşgal yönetimi, uluslararası hukuka aykırı olmasına rağmen idari hapis cezası uygulamasını Filistinlileri keyfi bir şekilde cezalandırmak için yaygın olarak kullanıyor.