Home / İslam Ülkeleri / İSRAİL ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nden Ortak KAÇAKÇILIK
ISRAIL ve Birlesik Arap Emirlikleri (BAE)'nden Ortak KACAKCILIK

İSRAİL ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nden Ortak KAÇAKÇILIK

Siyonist İsrail rejimi ve BAE tarafından Irak’tan kaçak getirilen tarihi eserlerin Amerika’da satıldığı ortaya çıktı.

Amerika’nın yeni tasarladığı bir kanun gereğince, Siyonist İsrail rejimi ve BAE tarafından Irak’tan kaçak getirilen tarihi eserlerin Amerika’nın sanat eserleri satan “Hobby Lobby” şirketi tarafından alındığı bildirildi.

Hobby Lobby şirketinin Irak’tan kaçak olarak getirilen 5500 tarihi yapıyı 3 milyon dolar karşılığında satın aldığı ifade edilirken, Amerika mahkemesinin şirketi Irak’tan kaçak tarihi eser satın aldığı ve bu eserleri yine İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri ile birlikte kaçak yollarla Amerika’ya soktuğu gerekçesiyle inceleme başlattığı belirtildi.

GÖZAT  BAE - İSRAİL Arasında GİZLİ Silah Anlaşması

Yapılan incelemeler neticesinde hiçbir terör örgütü izine rastlanmadığı belirtilirken şirket tarafından yapılan açıklamada; tarihi eserlerin Amerika’ya getirilmesinin zorluğuna ve tehlikesine işaret edilerek “Tarihi eserlerin Amerika’ya intikalinde bazı yanlışlar yapılmış olunabilir” ifadelerini kullandı.

Washington’da bulunan “Kutsal Kitap” müzesinin şirketi adına tarihi eserleri satın alan Stanfu Cherin yaptığı açıklamada; tarihi eserlerin korunmasında daha dikkatli olunması gerektiğini belirterek, “Tarihi eser kaçakçılığı ve eserlerin tahrif edilmesi hususunda daha dikkatli olunmalı” açıklamasını yaptı.