Home / Filistin Direnişi / Filistinli Gençlerden İSRAİL Askerlerine ve SİYONİST Yerleşimcilere MOLOTOF

Filistinli Gençlerden İSRAİL Askerlerine ve SİYONİST Yerleşimcilere MOLOTOF

Filistinli gençler Kalkiliya'nın doğusundaki Ma'ale Shomron Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bulunan işgal askerlerine molotof kokteyli attı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Filistinli gençler söz konusu bölgede bulunan işgal askerlerine birkaç molotof attıktan sonra olay yerinden uzaklaştı.

Kaynaklarda, işgal ordusu devriyelerinin hızla bölgeye sevk edildiği ve işgal askerlerinin molotof kokteyli atan Filistinli gençleri aramaya başladıkları kaydedildi.

GÖZAT  Filistin DİRENİŞ Gruplarından SİYONİST İsrail'e Tepki

İşgal güçlerinin Filistinli direnişçi gençleri yakalamak için yolları kapattığı ve geçici kontrol noktaları oluşturduğu belirtildi.

Bu arada, Filistinli gençlerin dün akşam Nablus’un güneyindeki Havara Caddesi’nden geçen bir Yahudi yerleşimcinin aracına molotof kokteyli attıkları ifade edildi.

GÖZAT  FİLİSTİN'in Ankara Elçisi: Halkımız İçin DİRENİŞ Vazgeçilmez

Yerel kaynaklar, Yahudi yerleşimcinin aracına molotofun Beyta beldesi ile Havar beldesi arasındaki kavşak yakınlarında atıldığını söyledi.

Kaynaklar, işgal ordusu devriyeleriyle birlikte yüksek rütbeli bir işgal subayının da bölgeye geldiğini ve işgal güçlerinin Beyta Kavşağı’nı trafiğe kapattığını bildirdi.

Check Also

FILISTIN'in Ankara Elcisi- Halkimiz Icin DIRENIS Vazgecilmez
Filistin DIRENIS Gruplarindan SIYONIST Israil'e Tepki