İŞGAL Güçlerinden Filistinli 14 ÇİFTÇİYE Gözaltı

İŞGAL Güçlerinden Filistinli 14 ÇİFTÇİYE Gözaltı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre işgal güçleri Filistinli çiftçileri Yahudi yerleşimi için el kon
Ana Sayfa İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 25 Ekim 2017

İSRAİL-ARABİSTAN Eski İstihbarat Başkanları AMERİKA’da Görüştü

Mossad’ın eski başkanı Efraim Halevi ve Suudi Arabistan istihbarat örgütünün eski başkanı Turki El Faysal, New York’ta düzenlenen Ortadoğu konulu bir konferansta bir araya geldi.

Pazartesi günü düzenlenen halka açık konferansta, iki eski başkan İran nükleer anlaşmasından Filistin-İsrail çatışmasına kadar  farklı konuları masaya yatırdılar.

GÖZAT  İsrail ve Arabistan, İran'a Karşı Koalisyon Kuruyor

Aralarında açıktan resmi hiçbir diplomatik ilişki bulunmayan iki devletin istihbarat örgütlerinin eski başkanlarının bir araya geldiği toplantı dinleyiciler arasında büyük merak uyandırdı.

Söz konusu toplantının Suudi Veliaht Prens Muhammet Bin Salman El Saud’un gizlice İsrail’i ziyaret ettiği söylentilerinden sonra gelmesi de ayrıca dikkat çekiyor.

GÖZAT  Kasım: Arabistan, İsrail'e Destek İçin Filistin'e Sırtını Döndü

Ancak söz konusu haber Siyonist kaynaklarca doğrulansa da Suudi Krallık tarafından ısrarla reddediliyor.

Toplantıda Prens Turki, sözlerine hiçbir şekilde halihazırdaki Mossad yöneticileri ile görüşmediğini, görüşmeyeceğini belirtmesi ile başladı. Turki İsrail ile Suudi Krallık arasında hiçbir şekilde gizli görüşme olmadığını da iddia etti.

GÖZAT  ARABİSTAN: İSRAİL İle Tam Diplomatik Bağ İstiyoruz

Turki, konuşmasında İran ile yapılan nükleer anlaşmanın iyi bir anlaşma olmadığını, tam tersine anlaşmanın Tahran’ın saldırgan tutumuna çanak tuttuğunu belirtti.  Turki ayrıca, İsrail ile Suudi Arabistan’ın resmi diplomatik ilişki kurmasının ancak Filistin-İsrail çatışmasının çözümü ile mümkün olduğunu belirtti.

Turki’den sonra söz alan Mossad eski Başkanı Halevi ise sözlerine,Turki’nin iddiasını yalanlayarak Suudi Arabistan ile İsrail’in gizli görüşmelerinin 1970’lerden beri gerçek olduğunu belirterek başladı.

GÖZAT  İSRAİL Rejiminden ARABİSTAN'a Destek Çağrısı

Halevi günümüzde yapılmış gizli bir görüşmenin varlığından söz etmedi ancak 70’lerde Londra’da buluşan Suudi Arabistan İstihbarat Örgütü Başkanı Kemal Adham ile zamanın İsrail Dışişleri Müsteşarı Abba Eban’dan bahsetti.

Halevi, İran konusunda da nükleer anlaşmanın kusursuz olmadığını ancak günümüz şartlarında elde edilebilecek en iyi sonuç olduğunu belirtti.

Scroll Up